Sef Serviciu Dezvoltare Programe

RINF Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordoneaza dezvoltarea locala a aplicatiilor informatice, din faza de studiu si pana la livrarea produsului in testare la clienti asigurandu-se de respectarea calitatii produsului, a costurilor si a termenelor angajate;
• Garanteaza dezvoltarea produselor informatice;
• Garanteaza afectarea si mobilizarea resurselor de care serviciul dispune pentru realizarea dezvoltarilor necesare implementarii sistemelor informatice in vederea atingerii obiectivelor intreprinderii in conditii de productivitate si eficienta;
• Asigura baza materiala si conditiile necesare de lucru pentru echipele de dezvoltare pe care le coordoneaza;
• Gestioneaza relatia tehnica cu celelalte entitati tehnice din directia sisteme informatice.

CERINTE

• Studii superioare intr-unul dintre domeniile: Inginerie Software/ Informatica/ Matematica/ Cibernetica/ Automatica si Calculatoare
• Experienta: minim 8 ani in domeniul software – dezvoltare de programe informatice;
• Experienta: minim 3 ani intr-un post de manager de proiecte informatice si in coordonarea unei echipe de programatori;
• Cunoasterea tehnologiilor si a limbajelor de programare:
Servere de aplicatie Apache Tomcat si Websephere;
Limbaje de programare pentru dezvoltarea aplicatiilor WEB: PHP, JAVA, etc.
Gestiunea bazelor de date: ORACLE, SQL.
• Bune cunostinte de limba franceza si engleza;

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial motivant;
• Mediu de lucru dinamic;
• Clientul nostru este o companie internationala, angajator de top in industria auto.

RINF offers candidates and companies customized services, confidentiality and ethical, professional standards in the IT outsourcing industry.
RINF was founded to meet market expectations towards business to business services, HR Outsourcing and Software Development.
Today RINF is reaching the global market maintaining its reputation as a quality service provider committed to high performance.
We aim to launch long-term, successful relationships between the individuals we place and our clients, as the key of mutual success.
Our endeavor consists in making your career one of the excellence bringing you the training, benefits and professional team approach that is vital.