SEF SERVICIU CONTROL FINANCIAR INTERN

Trident Trans Tex Sibiu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Supervizeaza activitatea de raportare, analiza si control din cadrul departamentului;

Efectueaza control permanent pe:
a. cifra de afaceri planificata dupa toti indicatorii
b. cheltuieli – monitorizate si regalate functie de vanzari si cheltuieli fixe/ variabile
c. investitii
d. deschiderea de noi magazine
e. calculatie/ reduceri de pret.

- Controleaza si prezinta rapoarte: analizeaza vanzari, eficienta, viteza de rotatie a stocurilor.
- Sesizeaza la timp, previzioneaza evolutia rezultatului economic in functie de vanzari, propune solutii de optimizare.

- Controleaza incadrarea in buget. Identifica problemele si propune masuri viitoare.

- Configureaza analize si rapoarte relevante pentru imbunatatirea activitatii financiar- contabile.

CERINTE

- Experienta in activitatea de control financiar intern de minim 3 ani
- Cunoasterea legislatiei din domeniul financiar- contabil
- Abilitati manageriale foare bune
- Persoana organizata, ordonata, meticuloasa
- Studii superioare: financiar-contabile;
- Cunostinte aprofundate de analiza financiar-economica, contabilitate financiara si de gestiune;
- Nivel avansat de operare PC;
- Abilitati de comunicare, gandire analitica.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant (700 - 1300 euro) in functie de nivelul profesional;
- In cazul relocarii asiguram locuinta de serviciu;
- Telefon mobil;
- Tichete de masa;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala.

Grupul de firme Trident, cu capital exclusiv romanesc, va invita sa aplicati pentru urmatoarea pozitie: SEF SERVICIU CONTROL FINANCIAR INTERN.