Sef Serviciu Compensare pe Suport de Hartie

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza si supervizeaza compensarea multilaterala a instrumentelor de debit emise si primite;
Raspunde de continuitatea fluxului operational, asigurand efectuarea operatiilor curente in termenele si intervalele de timp prevazute de reglementarile in vigoare;
Raspunde de controlul intern al operatiunilor si de inregistrarea corecta in contabilitate a tranzactiilor derulate la nivelul serviciului;
Asigura supravegherea contabila la nivelul serviciului;
Asigura managementul resurselor umane din subordine, stabileste si evalueaza obiectivele individuale de performanta, actiunile de formare profesionala necesara, dezvoltarea carierei;
Participa la elaborarea si actualizarea normelor, a instructiunilor si a procedurilor de lucru specifice activitatii de plati;
Asigura intocmirea situatiilor statistice cu privire la activitatea serviciului;
Evalueaza activitatea serviciului, face propuneri privind imbunatatirea acesteia.

CERINTE

Experienta bancara pe o pozitie similara;
Buna cunoasterea a Sistemului Electronic de Plati, implicit a normelor si procedurilor de lucru specifice acestei activitatii ;
Cunoasterea legislatiei in vigoare din domeniul bancar si in special a celei care actioneaza in domeniul platilor;
Experienta in coordonarea unei echipe;
Rigoare/responsabilitate.

Membra a grupului international Societe Generale, prezent in 82 de tari si avand 152.000 de angajati reprezentand 122 de nationalitati, BRD - Groupe Societe Generale pune in centrul politicii sale de resurse umane principiul diversitatii profilelor si experientelor angajatilor sai. Diversitatea ofera BRD capacitatea de adaptare la un mediu de afaceri evolutiv.