SEF SECTIE DE PRODUCTIE MEDICAMENTE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Garanteaza respectarea procesului productiv pentru ambele sectii de fabricatie in conformitate cu Dosarul de Fabricatie al seriei procesate, Instructiunile de fabricatie, Procedurile Operative Standard generale si specifice aplicabile in zonele de productie;
- Garanteaza supravegherea procesului productiv astfel incat sa fie reduse la minim sursele de eroare;
- Garanteaza imbunatatirea permanenta a sistemului procedural aplicabil in zonele de productie prin raportare la experienta dobandita fara a fi afectata calitatea produsului;
- Garanteaza faptul ca toate documentele aferente procesarii au fost respectate si completate;
- Garanteaza completarea tuturor abaterilor de la Dosarul de Fabricatie a produsului;
- Garanteaza instruirea operatorilor pentru implementarea corecta a procedurilor;
- Garanteaza inregistrarea tuturor rezultatelor din toate etapele procesului de fabricatie;
- Garanteaza verificarea etichetarilor spatiilor, utilajelor, recipientelor (cu materii prime, materiale de ambalare, produse intermediare, produse vrac si produse finite) ambalajelor, factori care in totalitatea lor concura la definirea calitatii produsului;
- Garanteaza respectarea formulei de fabricatie si procesului productiv pentru fiecare serie de fabricatie;
- Inspecteaza procesul productiv in vederea stabilirii concordantei dintre Dosarul de Fabricatie si procesarea seriei;
- Verifica inregistrarile seriei si insemnarile operatorilor;
- Efectueaza calculele de randamente si bilanturi din dosarul de fabricatie al seriei de produs;
- Participa la emiterea protocoalelor si rapoartelor de calificare/ validare aplicabile in cadrul unitatii de productie;
- Participa ca membru activ la actiunile de audit intern si la sedintele ordinare si extraordinare ale Comisiei de Asigurarea Calitatii;
- Verifica pe tot procesul productiv respectarea Procedurilor Operative Standard;
- Coordoneaza si verifica toate actiunile pe care le garanteaza;
- Organizarea si asigurarea func¿ionalit¿¿ii colectivelor care ii sunt subordonate;
- Organizeaza modul de desfasurare al procesului de productie;
- Verifica modul de completare a Dosarelor de fabricatie;
- Verifica periodic sau organizeaz¿ verificarea periodic¿ a modului de completare a caietelor de arie, caietelor echipamentelor;
- Organizeaz¿ arhivarea tuturor documentelor de productie care înso¿esc procesul productiv.

CERINTE

- licentiat(a) in farmacie/ chimie/ inginerie chimica/ biochimie/ biotehnologie cu vechime de cel putin trei ani de activitate intr-o unitate de productie a produselor medicamentoase, autorizata;
- cunostinte de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- mediu de dezvoltare si afirmare profesionala;
- participarea la cursuri de specializare.