SEF SANTIER INSTALATII / INGINER EXECUTIE INSTALATII

SOMMERING INSTALL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza, coordoneaza si verifica activitatea de executie pe santier;
- Raporteaza d.p.d.v. calitativ, cantitativ si valoric stadiul lucrarilor executate;
- Urmareste aprovizionare la timp cu materiale/produse conform graficului de executie;
- Coordoneaza si verifica activitatea de resurse umane a santierului si activitatea de protectia muncii

CERINTE

- Cunostinte avansate de managementul santierelor de instalatii;
- Cunostinte tehnice privind executia lucrarilor de instalatii in constructii;
- Cunostinte tehnice privind echipamentele si materialele folosite in domeniu;
- Cunostinte avansate privind citirea si interpretarea planurilor;
- Absolvent Facultate Instalatii;
- Experienta in executie lucrari de instalatii: minim 3 ani;
- Limba engleza ¿ nivel avansat; limba germana ¿ constituie avantaj;
- Familiarizare cu Microsoft Office (Word, Excel);
- Cunostinte medii de proiectare ACAD;
- Abilitatea de a lucra cu oamenii.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial atractiv

SOMMERING INSTALL a fost infintata in 1995 ca Societate comerciala cu raspundere limitata, capital privat, integral autohton, in valoare de 42.000 USD, de catre Dl. SOMMER A. RUDOLF unic actionar.
Domeniul principal de activitate il reprezinta:
PROIECTARE, EXECUTIE, PRODUCTIE, SERVICE SI MENTENANTA SISTEME COMPLEXE DE INSTALATII PENTRU CONSTRUCTII CIVILE SI INDUSTRIALE.
Compania cuprinde urmatoarele departamente: proiectare, marketing-ofertare, tehnic-executie, microproductie, service, intretinere, resurse umane, financiar, gestiune, aprovizionare, asigurarea calitatii.
Printre clientii nostrii sunt firme de marca cum ar fi:
ING-BARINGS, RENAULT, GILETTE, TRANSILVANIA GENERAL IMPORT-EXPORT, PETROM, IVECO, ALCATEL, COMUNITATEA EUROPEANA, AMBASADA GERMANIEI LA BUCURESTI, CONNEX, REHAU, BRD, BUCHAREST BUSINESS PARK, WASHINGTON RESIDENCE, s.a.