SEF SANTIER

Iridex Group Constructii SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Organizeaza, conduce si coordoneaza activitatea santierului in scopul realizarii obiectivelor ce revin acestuia;
- Impreuna cu Responsabilul de contract, elaboreaza Bugetul de Venturi si Cheltuieli (B.V.C.) si cash-flow-ului anual al santierului;
- Raspunde de modul in care se realizeaza B.V.C.-ul santierului;
- Colaboreaza in vederea elaborarii tehnologiilor pentru lucrarile pe care le executa cu Directorul Tehnic, Consilierul Tehnic instiintand Responsabilului de contract despre deciziile luate;
Participa impreuna cu Responsabilul de contract la pregatirea de productie (grafice de executie, fise
limita, necesar de resurse: umane, materiale, utilaje etc.);
- Intocmeste programele si graficele de executie lunare, defalcate pe saptamâni, împreuna cu
Responsabilul de contract si urmareaste realizarea acestora si le inainteaza spre aprobare conducerii
Dep. Constructii ;
- Repartizeaza lucrarile ce urmeaza a fi executate pe specific de lucrare Sefilor de puncte de lucru sau maistrilor ;
- Urmareste si raspunde permanent de incadrarea executiei lucrarilor in graficele convenite cu
beneficiarii si ia masuri pentru accelerarea / incetinirea ritmului de executie in functie de cerintele
si posibilitatile beneficiarului;
- Urmareste consumurile reale de materiale, utilaje si resurse umane, respectiv productia lunara ;
- Verifica si semneaza pontajele pentru personalul din subordine si propune salariul corespunzator, functie de activitatea prestata in luna ;
- Analizeaza si propune masuri de sanctionare a celor care se fac vinovati de producerea neconformitatilor de orice natura ;
- Daca exista reclamatii cu privire la lucrarile realizate, le verifica si le solutioneaza in cel mai scurt timp si semneaza cu reclamantul un proces verbal de solutionare a reclamatiilor ;
- Anunta Responsabilul de contract data de incheiere a lucrarilor, in vederea notificarii la Beneficiar cu privire la receptia la terminarea lucrarilor ;
- Participa la receptia la terminarea lucrariilor ;
- La terminarea executiei lucrarilor, preda terenurile ocupate de organizarea de santier la starea lor initiala ;
- Urmareste solutionarea remedierile din perioada de garantie .
- Urmareste si informeaza cu privire la incasarea productiei lunare;
- Stabileste masuri de eficientizare a activitatii personalului din santier si de crestere a productivitatii muncii;
- Informeaza conducerea departamentului in legatura cu stadiul de derulare a contractelor de executie si indeplinirea obiectivelor contractului;
- Informeaza conducerea departamentului despre problemele aparute in activitatea santierului, referitoare la calitatea lucrarilor, la problemele de personal, mediu sau securitate si sanatate in munca, sau orice caz care conduce la realizarea de cheltuieli suplimentare si intarzieri in executie sau in care este necesar sprijinul societatii;
- Prezinta saptamanal conducerii departamentului un raport al activitatii santierului;

CERINTE

Studii superioare constructii.
Experienta de lucru pe santier min 2 ani.
Disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

Salariu negociat+bonusuri in functie de realizari.

SC IRIDEX GROUP CONSTRUCTII SRL a fost infiintata in anul 1994 ca parte a holdingului IRIDEX GROUP ca firma specializata in domeniul lucrarilor de constructii.

Iridex Group Constructii s-a impus pe piata constructiilor din Romania prin calitatea lucrarilor executate, prin seriozitatea relatiilor cu beneficiarii si rigurozitatea cu care trateaza fiecare detaliu. Stau marturie obiectivele realizate: retele de apa si canalizare, constructii civile si industriale, depozite de deseuri, drumuri, platforme, parcari si piste aeroportuare, lucrari hidrotehnice si de imbunatatiri funciare precum si lucrari de demolari, consolidari, reabilitari si reparatii de constructii civile sau industriale.
Incepand cu 2005 societatea noastra este atestata si a demarat executia lucrarilor de retele de distributie gaze naturale.

De asemenea societatea si-a dezvoltat un departament specializat in executia unor lucrari speciale de constructii: rosturi pentru constructii, pregatire suprafete prin sablare, sisteme de detectie electroacustica a defectelor geomembranelor.

Incepand cu 1994 Iridex Group Constructii a introdus pe piata o gama noua de materiale speciale pentru constructii, materialele geosintetice (geomembrane, geogrile, geotextile, geocompozite, geocelule, saltele de gabioane, saltele umplute cu beton, saltele biodegradabile preinsamantate, bariera minerala Trisoplast). Datorita experientei acumulate, societatea noastra asigura un pachet integrat de produse si servicii specifice acestui domeniu: furnizare materiale geosintetice, instalare - montaj, asistenta tehnica la instalarea acestora.