Sef Receptie Marfa - Bucureşti

bauMax

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Organizarea, planificarea şi controlul procesului de recepţie marfă;
• Coordonarea şi supervizarea activităţii de recepţie marfă;
• Formarea, motivarea şi controlul echipei de recepţie marfă şi de logistică;
• Întreţinerea şi utilizarea corespunzătoare a utilajelor din dotare;
• Supervizarea şi raportarea nerespectării procedurilor şi principiilor de recepţie marfă.

CERINTE

• Studii medii, studiile superioare constituie un avantaj;
• Experienţă relevantă în recepţia mărfurilor;
• Experienţă în organizarea, dezvoltarea, controlul şi conducerea unei echipe;
• Abilităţi de comunicare, flexibilitate, gândire pozitivă, rezistenţă la stres;
• Orientare către rezultate, eficienţă în rezolvarea problemelor;
• Bun negociator, nivel ridicat de atenţie şi spirit de răspundere;
• Cunoştinţe de operare calculator (sistem informatic de gestiune a mărfurilor, Word, Excel).

Compania bauMax reprezinta in Austria si in tarile Europei Centrale si de Est in care se extinde un pionier al conceptului comercial Do-it-yourself. Oferim un sortiment bogat de produse de materiale de constructii si bricolaj, asiguram servicii multiple si avem o politica atragatoare de preturi pentru cele mai diversificate cerinte.
Compania bauMax considera echipa sa de angajati ca o familie, ne bazam pe activitatea in echipa, grija reciproca, recunoastere si promovare.
Compania bauMax este lider de piata in Austria, Cehia, Slovacia, Slovenia, Croatia si Ungaria.
bauMax Romania are magazine deschise la Brasov, Sibiu, Cluj-Napoca, Targu-Mures, Craiova. In viitorul apropiat urmeaza deschiderea magazinelor din Suceava si Bacau.