SEF PROIECT PROTOTIP

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

PERMIETRU DE ACTIVITATE :

Inginerie Prototip Vehicul
Activitatea acopera proiectele Logan, suporturi de incercari, din cadrul Centrelor de Inginerie Renault si asigura interfata cu celelalte perimetre de activitate ale Ingineriei, inclusiv cu uzinele care fabrica gama Logan in lume precum si a unitatilor de lucru internationale unde se asambleaza aceste vehicule.

ACTIVITATI/RESPONSABILITATI :

- Asigura compatibilitatea nevoilor proiectelor de prototip cu resursele existente la fiecare nivel de competente implicat;
- Asigura coerenta de desfasurare a proiectelor prin implicarea tuturor resurselor in mod eficient;
- Defineste si monitorizeaza termenele de realizare in concordanta cu obiectivele propuse;
- Formalizeaza si este responsabil de respectarea criteriilor de calitate, costuri, termene impreuna cu resposabilii de produse/ procese;
- Asigura implicarea responsabila si eficienta a tuturor meseriilor implicate la fiecare nivel relevant.

CERINTE

Absolvent studii universitare in domeniul tehnic, inginer profil auto sau mecanica;
Experienta/ foarte bune cunostinte de management de proiect industrial;
Buna cunoastere a limbilor franceza si/ sau engleza;
Rigurozitate, foarte buna capacitate de analiza si sinteza;
Aptitudini de gestionare a relatiilor profesionale, in special la nivel international.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.