SEF PROIECT - Constructii

Dr.Pendl&Dr.Piswanger SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cu totii stim ca infrastructura rutiera din Romania este total inadecvata necesarului de transport, iar economia tarii pierde anual miliarde de euro din cauza intarzierilor de ani de zile in implementarea marilor proiecte de infrastuctura.

Resurse disponibile:
1. Fonduri
- Bugetul CNADNR pentru constructia de drumuri si autostrazi.
- Memorandumurile de imprumut semnate cu Banca Europeana de Investitii, Banca Mondiala, Banca Japoneza de Investitii.
- Bugetul alocat de Uniunea Europeana.

2. Proiecte
In momentul de fata se afla in diverse stadii de derulare peste 100 de proiecte, din care amintim:
i. Autostrada Transilvania;
ii. Autostrada Cernavoda Constanta;
iii. Autostrada Bucuresti – Brasov;
iv. Autostrada Sibiu – Pitesti;
v. Autostrada Arad – Timisoara – Lugoj;
vi. Drumurile expres Petea – Baia Mare, Arad – Oradea, Craiova – Pitesti, Turda – Sebes, Sibiu – Fagaras;
vii. Centura Bucuresti;
viii. Centura Constanta, Centura Sibiu, Centura Tg – Mures, Centura Medias, Centura Reghin, Centura Arad si multe altele.

Resurse necesare:
Capacitate institutionala a unitatilor din administratia centrala de a asigura managementul de proiect aferent unor proiecte de asemenea anvergura.

De aceea, clientul nostru, Compania Nationala de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania, lanseaza un amplu program de recrutare si selectie a personalului necesar derularii acestor proiecte.
Prima etapa a acestui program este recrutarea si selectia personalului pentru 20 de pozitii de Sefi de Proiecte.

SEF PROIECTE - 2 pozitii

Raporteaza Directorului Proiecte

Responsabilitati:
- pregateste si implementeaza proiectele pe care le are in administrare;
- conduce, coordoneaza si supervizeaza activitatea echipei de proiect din punct de vedere calitativ, al graficului de esalonare a executiei si gestionarii fondurilor;
- intretine relatia cu consultantii, constructorii si alti furnizori in vederea bunei desfasurari a proiectelor;
- participa la evaluarea ofertantilor in cadrul comisiilor de evaluare;
- intretine relatia cu autoritatile in vederea primirii autorizatiilor si aprobarilor necesare;
- supervizeaza o echipa de 2 - 5 oameni.

CERINTE

- pregatire superioara tehnica, economica sau juridica (constituie un avantaj specializarea in infrastructura rutiera);
- experienta pe un post similar de minim 3 ani;
- cunostinte solide de project management;

- foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
- proactiv, increzator in propriile forte;
- fluent limba engleza – scris si vorbit;
- cunostinte in utilizarea MS Office si MS Project

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- specializari in tara si in strainatate;
- sansa de a lucra intr-o echipa tanara, dinamica, unde performantele sunt corect evaluate si recompensate.

Dr.Pendl si Dr. Piswanger Romania este o reputata companie de consultanta in domeniul resurselor umane, specializata in recrutare si servicii complete auxiliare recrutarii, parte a retelei P&P, infiintata in 1980 in Viena.
Decisiv pentru succesul nostru este succesul dumneavoastra!