SEF PROIECT - Automobile - Echipamente Sasiu

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

MISIUNI GENERALE
Seful de Proiect este responsabil de animarea Grupei de Funcţii (inginerie, cumparari, furnizori, logistica, productie) cu scopul de a atinge obiectivele calitate, costuri, termene pe perimetrul sau, in conformitate cu obiectivele / angajamentele definite si asumate prin contract
In conformitate cu aceste obiective, Seful de Proiect piloteaza operatiunile de dezvoltare, validare si industrializare a tuturor componentelor din perimetrul sau. El decide asupra solutiilor tehnice pentru proiectul sau, dintre cele propuse in dezvoltare.

MISIUNI DETALIATE:
Aceste misiuni se exercita pe vehiculele Grupului Dacia-Renault, pe proiectele in dezvoltare sau in viata serie (serii limitate, evolutii produs)
Responsabilitatea pentru gama Dacia, se dezvolta intr-un mediu international (legaturi si coordonare) cu cele 8 situri de productie din lume

LEGATURI IERARHICE
Seful de Proiect gestioneaza resursele de dezvoltare puse la dispoziţie prin intermediul echipei Resurse de dezvoltare.

In termeni de resurse, Seful de Proiect se bazeaza, in faza de dezvoltare, sau in viata serie, pe un Grup format dintr-un nucleu care cuprinde:
- Responsabilul Cumparari
- Corespondentul Serviciului Logistica
- Corespondentul Directiei Costul Vanzarilor
- Membrii echipei Resurse de dezvoltare la dispozitia sa
- Corespondentul meserie in Uzina…

PERIMETRU DE ACTIUNE:
Seful de echipa exercita misiunea pe un ansamblu de echipamente si sisteme sasiu ale vehiculului
Anima conceptorii Renault si pilotii tehnici din propriul site, in stransa legatura cu corespondentii acestora din alte birouri de studii si situri de productie.

CERINTE

Aptitudini personale
Capacitate de animare, de planificare si de sinteza

Cunoştinţe specifice
Inginer generalist
Experienta necesara, experienta in industria auto constituie un avantaj
Buna cunoastere a limbilor franceza si engleza necesara
Persoana eficienta, responsabila, cu potential de dezvoltare profesionala
Experienta management tehnic si de echipa constituie un avantaj.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.