SEF POL SAP FINANCIAR

Distrigaz Sud S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiunea postului tau:
Pilotarea proiectului de actualizare a sistemului SAP pentru disocierea contabila a Distrigaz Sud si urmarirea operationala a modulelor Contabilitate, Controling si Investitii;
Responsabilitatile tale:
- organizarea proiectului SAP financiar ( stabilirea si urmarirea planificarii, formarea si coordonarea unei echipe, documenrate, reporting regulat asupra rezultatelor obtinute);
- realizarea blueprint-urilor si testelor necesare;
- formarea utilizatorilor finali;
- asigurarea migrarii datelor si urmarirea implementarii si evolutiei sistemului SAP;
- urmarirea modulelor FI, CO, PS ¿ IM, verificarea calitatii datelorm si reportingul catre grup;
- prelucrarea cererilor de schimbare si formare asupra modulelor SAP pe care le gestioneaza;
- implementarea de procese si proceduri in vederea asigurarii calitatii datelor, a eficacitatii organizationale si a sigurantei financiare;

CERINTE

Ce asteptam de la tine :
- spirit organizatoric si de echipa;
- capacitate de analiza si sinteza;
- capacitate de planificare si organizare;
- capacitatea de a-si stabili prioritatile;
- initiativa;
- abilitati de time management;

Alte cerinte
- studii superioare economice;
- cunoasterea modulelor financiare SAP intr-o societate internationala;
- cunoastinte tehnice asupra modulelor FI, CO, PS, IM;
- cunosterea normelor contabile IFRS;
- cunoasterea normelor contabile US GAAP si consolidare conturi reprezinta un avantaj;
- cunostinte de limba franceza sau engleza;

BENEFICII OFERITE

Ce oferim:
- un mediu de lucru profesionist si dinamic ;
- training de specialitate;

Distrigaz Sud ¿ filiala a grupului Gaz de France ¿ detine o pozitie importanta pe piata gazelor naturale din Romania si tinteste sa devina un actor important intr-o Europa noua a energiei

In vederea ocuparii postului de SEF POL SAP FINANCIAR din cadrul Directiei Financiare,
Directia Resurse Umane si Relatii Sociale - Serviciul Recrutare, Instruire, Dezvoltare, organizeaza un proces de recrutare, pana la data de 17.10.2006 .