Sef Magazin din domeniul textilelor

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea, conducerea si participarea la activitatea din magazin;
- Participa direct in contact nemijlocit cu clientul la activitatea de vanzare;
- Cunoasterea si utilizarea casei de marcat si a calculatorului in activcitatea de vanzare;
- Raportarea activitatii magazinului;
- Implicarea in analiza si luarea deciziilor privind activitatea magazinului;
- Controlul si evaluarea activitatii magazinului;
- Gestionarea elementelor patrimoniale din magazin;
- Planificarea si organizarea activitatii magazinului;
- Promovarea imaginii magazinului si a marcii proprii;
- Coordonarea perfectionarii fortei de munca;
- Dezvoltarea activitatii profesionale proprii;
- Coordonarea muncii in echipa;
- Comunicarea interdepartamentala;
- Aplicarea standardelor de calitate la locul de munca;
- Intocmirea documentelor specifice de vanzare;
- Mentinerea si verificarea stocurilor de produse expuse spre vanzare;
- Comunicarea si stabilirea unor relatii cu clientii magazinului;
- Asigurarea unui mediu ambiental necesar vanzarii;
- Intretinerea ordinii si curateniei in magazin;
- Aplicarea NPM si PSI.

CERINTE

- Aspect fizic placut;
- Fara antecedente penale (fara cazier);
- Disponibilitate la program prelungit (in cazuri exceptionale);
- Cunostinte specifice in vanzarea produselor de imbracaminte (barbati si femei): marimi, compozitii stofe, tendinte moda, etc.

BENEFICII OFERITE

Bonusuri din volumul vanzarilor

DESCRIEREA FIRMEI

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane.
Serviccile Adecco sunt oferite in cadrul a 6000 de birouri, in 67 de tari.
In Romania, Adecco este prezenta din anul 2000 si are birouri deschise in Bucuresti, Arad, Timisoara, Pitesti si Sibiu

Servicii oferite:
- recrutare si selectie
- recrutare in masa
- payrolling
- evaluare psihologica si aptitudinala