SEF MAGAZIN

CASA RUSU

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana selectata va fi responsabila cu organizarea, coordonarea, supervizarea si analiza activitatiilor desfasurate in magazin, in vederea indeplinirii tuturor obiectivelor in concordanta cu politicile comerciale si strategiile generale ale companiei.

De asemenea are ca responsabilitati:
- coordonarea echipei de vanzari si obtinerea atingerii si dezvoltarii targetului de vanzari si a obiectivelor stabilite;
- consilierea clientilor in alegerea produselor, receptia marfii si aranjarea acesteia in expozite si pastrarea standardelor de imagine si calitate a servicilor conform politicilor firmei;
- coordonarea echipei din subordine, evaluarea si motivarea personalului;
- intocmirea de rapoarte si situatii, de stocuri , de inventar, etc;
- analizeaza situatia stocurilor, lanseaza comenzi de aprovizionare;
- analizeaza vanzarile, propune solutii pentru realizarea si depasirea planului de vanzari;
- organizeaza si reorganizeaza showroom-ul;
- responsabil cu gestiunea produselor din magazin, verifica intocmirea corecta a documentelor primare, a facturilor, a registrului de casa, a raportului de gestiune;
- se ocupa de reclamatiile clientilor si coordoneaza livrarea bunurilor vandute;
- organizeaza inventarele;
- stabileste impreuna cu conducerea atat strategii de dezvoltare cat si obiective colective ale magazinului pe care il conduce;
- asigura instruirea periodica a angajatilor cu privire la activitatiile coordonate si asigura integrarea noilor angajati in cadrul magazinului.

CERINTE

- experienta anterioara pozitie/ domeniu similar minim 2 ani;
- cunostinte operare PC ( MS Office)- cunoasterea programului WinMentor constituie un avantaj;
- atitudine proactiva, orientare catre client, initiativa si implicare;
- disponibilitate la program prelungit;
- bune abilitati de invatare si disponibilitate de a-si insusii caracteristicile tehnice ale produselor;
- spirit comunicativ, orientat spre rezultate si orientat spre client
- persoana organizata ce da dovada de atentie distributiva, putere de concentrare, abilitati organizatorice
- punctualitate, seriozitate, responsabilitate

BENEFICII OFERITE

- Reale posibilitati de dezvoltare personala si profesionala.
- Salariu fix garantat plus bonusuri in functie de vanzari.
- Conditii de munca intr-un mediu profesionist si foarte placut.

Pentru mai multe detalii vizitati site-ul nostru: www.casa-rusu.ro