SEF MAGAZIN

CASA RUSU

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea echipei de vanzari si obtinerea atingerii si dezvoltarii targetului de vanzari si a obiectivelor stabilite;
- consilierea clientilor in alegerea produselor, receptia marfii si aranjarea acesteia in expozite si pastrarea standardelor de imagine si calitate a servicilor conform politicilor firmei;
- coordonarea echipei din subordine, evaluarea si motivarea personalului;
- intocmirea de rapoarte si situatii, de stocuri , de inventar, etc;
- analizeaza situatia stocurilor, lanseaza comenzi de aprovizionare;
- analizeaza vanzarile, propune solutii pentru realizarea si depasirea planului de vanzari;
- organizeaza si reorganizeaza showroom-ul;
- responsabil cu gestiunea produselor din magazin, verifica intocmirea corecta a documentelor primare, a facturilor, a registrului de casa, a raportului de gestiune;
- se ocupa de reclamatiile clientilor si coordoneaza livrarea bunurilor vandute;
- organizeaza inventarele;
- stabileste impreuna cu conducerea atat strategii de dezvoltare cat si obiective colective ale magazinului pe care il conduce;
- asigura instruirea periodica a angajatilor cu privire la activitatiile coordonate si asigura integrarea noilor angajati in cadrul magazinului.

CERINTE

- experienta anterioara pozitie/ domeniu similar minim 2 ani;
- cunostinte operare PC ( MS Office)- cunoasterea programului WinMentor constituie un avantaj;
- atitudine proactiva, orientare catre client, initiativa si implicare;
- disponibilitate la program prelungit;
- bune abilitati de invatare si disponibilitate de a-si insusii caracteristicile tehnice ale produselor;
- spirit comunicativ, orientat spre rezultate si orientat spre client
- persoana organizata ce da dovada de atentie distributiva, putere de concentrare, abilitati organizatorice
- punctualitate, seriozitate, responsabilitate

BENEFICII OFERITE

- Reale posibilitati de dezvoltare personala si profesionala.
- Salariu fix garantat plus bonusuri in functie de vanzari.
- Conditii de munca intr-un mediu profesionist si foarte placut.

Pentru mai multe detalii vizitati site-ul nostru: www.casa-rusu.ro