Sef la Departamentul Protectia Informatiei si Continuitatea Activitatii - Centrala Bucuresti

MKB ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

MKB Romexterra Bank angajeaza sef la Departamentul Protectia Informatiei si Continuitatea Activitatii - Centrala Bucuresti

CERINTE

Conditii de participare:
- studii tehnice sau economice superioare
- atestat de auditor de sisteme informatice (atestat ISACA)
- cunoasterea legislatiei si standardelor europene in domeniu
- vechime de cel putin 5 ani in activitatea de auditare a sistemelor IT bancare
- experienta in elaborarea de proceduri de auditare a sistemelor informatice bancare
- experienta in planificarea si conducerea auditului informatic bancar
- experienta in elaborarea si aplicarea Planului de Continuitate a Activitatii si Planului de Recuperare dupa Dezastre
- abilitatea de a lucra sub presiune si de a executa lucrari la termen
- capacitate analitica, creativitate, abilitati manageriale
- viziune de ansamblu si cunoasterea sistemului informatic bancar

Atributii:
- analiza riscului si implementarea sistemului de supervizare a domeniului IT
- realizarea de testari privind penetrabilitatea sistemului informatic
- elaborarea de proceduri si instruirea personalului bancar privind securitatea informatiei
- auditarea Planului de Continuitate a Activitatii si promovarea de masuri pentru imbunatatirea acestuia

Persoanele selectate vor fi contactate telefonic ulterior.
Nu vor fi luate in considerare cererile candidatilor care nu indeplinesc conditiile cerute.

MKB Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.