Sef Echipa Instalari Antene Satelit

DTH Television Grup SA- Boom TV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Se ocupa de instalarea antenelor la clientii pe zona alocata
- Contacteaza clientul primit de la Installation Area Manager si stabileste de comun de acord cu clientul data si ora instalarii
- Se prezinta la ora programata la client pentru instalare
- Informeaza clientul de posibilitatile de instalare si decide pentru pozitia optima de instalare, obtinand aprobarea verbala a acestuia
- Instaleaza antena de satelit, pozitioneaza cablul coaxial, activeaza receptorul si prezinta clientului informatiile necesare pentru utilizarea sistemului Boom
- Dupa instalare clientul trebuie sa semneze ordinul de executie
- Este obligat sa verifice calitatea instalarii si a STB-ului pentru a elimina interventii suplimentare
- Prezinta raportul saptamanal cu instalarile efectuate sefului ierarhic superior

CERINTE

- Cel putin 2 ani ani de experienta in domeniul instalarilor antene satelit
- Spirit tehnic si practic
- Abilitatea de a remedia defectiuni in instalari complexe
- Abilitatea de a lucra ordonat si semi-independent
- Disponibilitate pentru program de lucru prelungit
- Abilitatati de organizare si prioritizare a propriei activitati
- Rezolvarea de probleme tehnice si recomandarea de corectii, respectarea cu strictete a termenelor
- Cunostinte operare PC ( Word, Excel )
- Abilitati de negociere si comunicare
- Gandire flexibila, orientare catre rezultate
- Spirit de initiativa si creativitate
- Carnet de conducere si experienta cel putin 2 ani
- Cazier

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant.
- Telefon, training, proiecte la nivel regional si national.
- Mediu international, beneficii conform politicii companiei.

Companie multinationala oferind pe piata romaneasca servicii de media si televiziune la cele mai inalte standarde calitative.