Sef Echipa - Calcul Securitate Pasiva

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune:
Management de echipa;
Dezvoltarea de competente pentru activitatea de calcul crash;
Dezvoltarea activitatii de Accidentologie in cadrul RTR.

Activitati:
- Coordonarea activitatii si dezvoltarea competentelor in cadrul echipei;
- Asigurarea respectarii standardelor de lucru si a politicii tehnice specifice activitatii si proiectelor contractate;
- Organizeaza si asigura buna relationare cu alte activitati/ meserii in vederea atingerii obiectivelor propuse;
- Gestioneaza si este responsabil de resursele disponibile, decide in privinta contractarii altor resurse precum in ceea ce priveste capacitatea de contracta proiecte noi;
- Dezvolta activitatea in care este cuprins prin capitalizarea know-how-ului.

CERINTE

- Minim 3 ani experienta in domeniul simularii si o prima experienta in management;
Competente cautate:
- Absolvent de studii superioare cu profil tehnic (inginerie);
- Cunostinte in domeniul fizicii, matematicii si crash-ului;
- Competente de management ierarhic, lucru in/ cu echipe multidisciplinare/ multiculturale;
- Cunoasterea limbii franceza si/sau engleza;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.