Sef Departament vanzari librarii

SC Erc Press S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- pregatirea, coordonarea, conducerea si implementarea strategiei Departamentului V¿¿nzari carte (librarii), precum si coordonarea si motivarea echipei de v¿¿nzari ¿¿n concordanta cu obiectivele strategice ale firmei;
- asigurarea portofoliului de comenzi;
- reprezentarea societatii ¿¿n relatiile comerciale cu partenerii - firme distribuitoare de carte si reviste;
- intocmirea periodica de rapoarte scrise superiorului direct (Director General);
- intocmeste raporte suport - Dep. Marketing;
- situatia derularii contractelor de livrare catre clienti, soldurilor si a stocurilor.

CERINTE

- operare PC, eventual limbi straine, permis auto cat. A;
- abilitati de comunicare;
- abilitati de negociere;
- spirit organizatoric;
- capacitatea de a avalua si a lua decizii prompte;
- inclinatie pentru conducerea si controlul oamenilor.

BENEFICII OFERITE

Oferta se va negocia in momentul interviului.
Salariu motivant.

Editura Erc Press este profilata in productia si comercializarea cartilor si revistelor pentru copii.
Reprezentative sunt colectiile de carti educative, manuale, carti de colorat, revistele pentru copii, enciclopediile si revistele cu DVD si Cd-uri educationale cu jocuri si desene animate pe calculator.