Sef Departament Vanzari catre Societati

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza si pune in aplicare, prin reteaua de agenti, politica comerciala Dacia, Renault si RCI, vizand in mod specific persoanele juridice;
Gestioneaza bugetul alocat departamentului sau;
Coordoneaza intreaga echipa de Manageri Societati ai marcilor Dacia, Renault si RCI;
Dezvolta si coordoneaza Business Center-urile;
Se asigura de implementarea principiilor de functionare si a standardelor specifice marcilor Dacia si Renault;
Coordoneaza diverse proiecte stabilite de catre Directia Vanzari Speciale si RCI;
Participa la recrutarea si formarea personalului din subordine;
Elaboreaza instrumentele si indicatorii de urmarire a activitatii si rezultatelor departamentului.

CERINTE

Absolvent (a) de studii superioare; de preferat studii economice;
Minim 3 ani experienta in industria auto sau in domeniul leasingului;
Minim 2 ani experienta intr-o pozitie manageriala;
Bune cunostinte de limba engleza/limba franceza;
Persoana dinamica, proactiva, autonoma.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru international;
Oportunitati de dezvoltare profesionala;
Pachet salarial competitiv;
Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.