Sef Departament Resurse Umane (Cod AL MuS)

Kaufland Romania SC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Responsabilitatea principala consta in asigurarea desfasurarii optime a procesului de angajare a personalului, precum si definitivarea si implementarea procedurilor necesare implementarii instrumentelor de management din companie.
- Coordonarea si verificarea tuturor activitatilor desfasurate in departamentele de recrutare si administrare personal;
- Punerea ¿n aplicare a regulilor, normelor si procedurilor interne si interna¿ionale;
- Pregatirea si implementarea planurilor de achizitie personal in cadrul centralei (pe baza planificarii de personal); asigurarea suportului de recrutare pentru filiale si depozit;
- Pregatirea si verificarea documentatiei complete la angajarea si plecarea salariatilor din companie;
- Controlul si optimizarea procedurilor, proceselor si documentatiei necesare pentru atingerea obiectivelor;
- Intocmirea si actualizarea periodica a regulamentului intern;
- Participare la elaborarea contractului colectiv de munca;
- Coordonarea si verificarea bazei de date recrutari;
- Mentinerea contactului cu autoritatile si organizatiile din domeniul dreptului muncii, agentiile de recrutare si media;
- Coordonarea parteneriatelor si colaborarilor cu facultatile de profil si alte organisme;
- Coordonarea, implementarea si verificarea procesului de evaluare a angajatilor;

CERINTE

- Cunostinte si experienta de minimum 3 ani in domeniu si in conducerea personalului din subordine;
- Studii superioare in domeniu sau inrudit;
- Experienta cu legislatia muncii in domeniu;
- Experienta de munca cu autoritatile romane;
- Foarte buna capacitate organizatorica;
- Cunostinte de limba germana- nivel intermediar-avansat;
- Cunostinte medii de limba engleza- constituie avantaj ;
- Cunostinte de Microsoft Office; SAP HR – constituie avantaj;
- Flexibilitate si disponibilitate pentru sarcini multiple desfasurate concomitent;
- Disponibilitate de deplasare;

Cu peste 800 de filiale Kaufland este pe plan intern si international una din cele mai dinamice companii din domeniul comertului cu amanuntul din Germania.

Calitatea, gama diversificata de produse cat mai ales preturile mici sunt pentru client cele mai importante criterii de alegere.
Kaufland indeplineste exact aceste dorinte.

La Kaufland clientul este mereu in centrul atentiei.

Acestea sunt bazele succesului nostru.

Sunteti interesati?

Atunci va rugam sa ne trimiteti CV-ul si scrisoarea de intentie specificand pozitia si codul pozitiei pentru care aplicati.

Va rugam sa ne comunicati informatii in legatura cu disponibilitatea de a incepe activitatea in cadrul firmei cat si asteptarile salariale.

Numai candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati.