Sef departament proiectare

Eptisa Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonează, analizează şi avizează proiectele de reţele alimentare apă, canalizare, staţii de potabilizare şi epurare.
- Stabileşte materialele şi normele de calitate specifice; supraveghează respectarea normelor tehnice, a tehnologiilor specifice la standardele de construcţii,
- Îndeplineşte activităţi specifice de proiectare instalaţii reţele alimentare apă, canalizare, staţii de potabilizare şi epurare
- Realizează proiecte de instalaţii în conformitate cu legislaţia, normativele şi reglementările în vigoare,
- Realizează coordonarea proiectelor cu celelalte specialişti implicaţi, asigurând rezolvarea eventualelor neconcordanţe,
- Asigură asistenţa de şantier pentru realizarea obiectivului în conformitate cu documentaţia
- Realizează antemăsurători instalaţii
- Realizează şi coordonează studii de prefezabilitate , de fezabilitate, proiect tehnic şi detalii de execuţie.

CERINTE

- Absolvent studii superioare,
- Experienta de cel putin 7 sau 8 ani in functia de inginer proiectant ( apa/apa uzata), din care cel putin 3 sau 4 ani pe functie manageriala (Sef departament proiectare),
- Cunoştinţe aprofundate de proiectare în construcţii hidrotehnice şi instalaţii,
- Cunostiinte limba engleza- nivel avansat,
- Abilitati de utilizare MS Office, precum si cunoasterea unor programe de lucru specializate,
- Disponibiliate de a calatori frecvent.

BENEFICII OFERITE

Candidatii interesati si care considera ca indeplinesc cerintele postului sunt rugati sa ne transmita CV-ul actualizat la adresa: hr@eptisa.com , avand subiectul "Sef departament proiectare"

First Spanish private engineering and consulting group, more than 1,800 permanent employees, providing services in the transport, water infrastructure, civil construction, turn-key solutions, environmental policy, public administration reform and rural development sectors, currently operating in over 20 countries, is looking for suitable candidates to expand its activities in Romania through its subsidiary in Bucharest. Already into the Romanian market since 1996, we are looking for a dynamic and open person, capable of full integration in a multi national company and willingly to work within a team of high level of international and Romanian staff.