SEF DEPARTAMENT OPERATIUNI LEASING - cod SDL

RCI Leasing Romania IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea departamentului asigurand buna desfasurare a activitatii acestuia, in vederea indeplinirii obiectivelor de volum si calitate.
Raspunde de corecta gestionare a intregului proces de transformare a unei solicitari de finantare in contract de leasing activ.
Supervizeaza si asigura corecta derulare a intregului flux de operatiuni desfasurate in cadrul departamentului :
Receptionarea si analiza financiara a dosarelor de solicitare a finantarii
Realizarea demersurilor premergatoare emiterii contractului de leasing
Emiterea si gestionarea documentelor specifice contractelor nou incheiate
Construieste si mentine o legatura eficienta si orientata pro client in raport cu reteaua de concesionari
Analizeaza si propune optimizarea proceselor de lucru in vederea unei functionari optime

CERINTE

Studii superioare economice.
Experienta de minim 2 ani in domeniul leasing-ului.
Experienta in management.
Cunoasterea limbii franceza nivel fluent.
Putere de munca. Atitudine pozitiva. Determinare in a reusi.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial atractiv, posibilitati de cariera intr-un mediu international, programe de formare.

- Domeniu de activitate: RCI Romania propune finantare pentru marcile Grupului Renault in Romania, respectiv Dacia, Renault, Nissan.
- Reprezentanta a firmelor : RCI Romania - filiala a Grupului RCI Banque - Grup Renault
- Provenienta capital : Multinational
- Actionariat : Diverse
- Numar de angajati : 100