Sef Departament Metode Productie

SC Romcarton SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie multinationala, ce activeaza in domeniul industriei ambalajelor angajeaza Sef departament metode productie.
- Subordonat Directorului de productie, in contextul crearii unui nou post, va fi asistat de 2 tehnicieni de birou si 8 lucratori in productie.
- Asigura implementarea in productie a noilor proiecte si ulterior verifica calitatea executiei acestora.
- Pune in aplicare politica companiei in vederea cresterii continue a performantelor/productivitatii in contextul mentinerii standardelor de calitate.

CERINTE

- Absolvent al unei facultati cu profil tehnic.
- Experienta intr-o pozitie asemanatoare constituie un plus.
- Persoana dinamica, creativa, excelente abilitati de comunicare, team leader, autodidact, foarte bine organizat, isi motiveaza echipa pentru a obtine cele mai bune performante.
- Cunoasterea instrumentelor software: Microsoft Office Suite (Word, Excel, Access, Outlook, Powerpoint, Project), Autocad, Corel Draw constituie un plus.
- Engleza sau franceza (scris, vorbit) se considera un avantaj.

Observatie: Lipsa unei experiente solide poate fi compensata de pasiune si capacitate de invatare rapida.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv, direct proportional cu aptitudinile candidatului.
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere in cadrul unei mari companii multinationale.
- Alte beneficii.

Romcarton S.A. este unul dintre cei mai mari producatori de ambalaje din carton ondulat din Romania cu o cifra de afaceri de peste 1.300.000 EURO/luna. Clientii sai provin din intreaga tara.
Romcarton S.A. este membra a Grupului Rossmann, unul dintre liderii europeni in producerea ambalajelor din carton ondulat. Grupul detine mai mult de 20 de intreprinderi in 9 tari din Europa si din Africa. Domeniul de activitate al acestor firme este industria hartiei si/sau cartonului ondulat.
In Romania, grupul detine in afara societatii Romcarton S.A. si cel mai mare producator de hirtie pentru carton ondulat din Romania, AMBRO SA in Suceava.