Sef Departament Managementul Produsului - Divizia Afaceri TV (SD-TV)

ROMTELECOM

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Indeplineste KPI stabiliti pentru numarul de abonati, cote de piata si cresterea ARPU pe linia TV business din
Romtelecom.
• Analizeaza continuu piata de TV market pentru a asigura la timp raspunsul la activitatile concurentei si
dezvoltarii curentelor pietei.
• Dezvolta si administreaza traseul de marketing produs al Afacerilor TV
• Implementeaza la timp In cadrul initiativelor interne si externe de promovare a sistemului produsului aprobate.
• Dezvolta si administreaza cazurile individuale pentru produs/promo.
• Indeplineste KPI stabiliti pentru profitabilitatea pachetelor individuale de produse.
• Asigura dezvoltarea si managementul zilnic al portalelor TV (DTH si IPTV).
• Asigura acuratetea EPG si a metadatelor de pe platforme.
• Administreaza promotiile/campanile referitoare la serviciile Romtelecom ti aplicatiile sau serviciile tertilor.
• Planifica, organizeaza si dezvolta resursele umane implicate pentru a asigura activitatea eficient.
• Organizeaza informatiile si documentele financiare.
• Verifca, colecteaza si consolideaza datele pentru actualizarea / emiterea studiilor si rapoartelor.

CERINTE

• Absolvent studii superioare (Finante sau Economie reprezinta un avantaj).
• Minim 2 ani experienta In managementul produsului In domeniul telecom.
• Vechimea In domeniul pietei de publicitate din Romania este obligatorie.
• Abilitati organizatorice In conditii de criza sau presiune.
• Flexibilitate, integritate, orientare spre echipa.
• Excelente abilitati de comunicare (verbala si scrisa).
• Abilitate de a coordona analize concrete, rapoarte.
• Abilitate de lucru Intr-un mediu dinamic, supus permanent schimbarilor.
• Abilitate de a dezvolta prezentari profesionale si modele de afaceri.
• Engleza – avansat.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial competitiv, mediu de lucru dinamic si oportunitatea de
dezvoltare a carierei profesionale.

Romtelecom este o companie in miscare pe piata comunicatiilor din Romania. In ultimii ani Romtelecom a evoluat inteligent, cu multe eforturi, de la un fost monopol de stat la o companie privata, conectata la tehnologia sofisticata a acestui mileniu.
Compania ofera astazi servicii de incredere, inovatoare si usor de folosit, de la traditionala telefonie fixa, la Internet de cea mai buna calitate, dar si cel mai sigur spatiu de gazduire de date din Romania, servicii combinate de date si voce si un program permanent controlat si imbunatatit de Customer Care.
Si transformarea continua ...