Sef Departament Financiar - Medias, jud.Sibiu

Kromberg & Schubert Romania Me SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verifica intocmirea declaratiilor de TVA si a declaratiilor la bugetul de stat
Verifica situatiile financiare lunare
Intocmeste situatiile lunare pentru consolidare
Raspunde de intocmirea propunerii de buget
Participa la intocmirea contractelor de import si export si a contractelor cu furnizorii interni
Raspunde de organizarea inventarierii
Asigura legatura cu auditorii interni si externi si cu organele fiscale de control
Raspunde de intocmirea rolling plan-ului
Verifica calculul salariilor
Raspunde de aplicarea modificarilor legislative

CERINTE

Studii superioare economice
Minim 5 ani experienta in domeniul financiar
Cunostinte bune de limba germana si/sau engleza
Cunostinte operare calculator (MS Office, soft financiar contabil)
Experienta in conducerea personalului constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Posibilitati de dezvoltare a carierei

Compania noastr¿ face parte dintr-un concern interna¿ional prezent în 15 ¿¿ri. Cu o tradi¿ie de peste 100 de ani, suntem unul dintre cei mai importan¿i furnizori de cablaje electrice pentru industria auto. Printre clien¿ii no¿tri se num¿r¿ unii dintre cei mai renumi¿i produc¿tori de automobile.