Sef Departament Decontari - Divizia Operatiuni

LIBRA INTERNET BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza si asigura o buna desfasurare a activitatilor legate de operatiunile specifice de decontari externe LC (import si export), DC si ordine de plata;
- Coordoneaza si asigura o buna desfasurare a activitatilor legate de efectuarea operatiunilor specifice de decontari in lei (ordine de plata, debit direct si instrumente de debit;
- Coordoneaza si asigura o buna desfasurare a activitatilor legate de efectuarea operatiunilor specifice pentru back office trezorerie si piata de capital;
- Autorizeaza mesajele SWIFT pentru toate departamentele / diviziile bancii in limita competentelor aprobate;
- Se preocupa continuu de imbunatatirea activitatii departamentului prin propunerea de solutii de automatizare a fluxurilor si imbunatatire a procedurilor pe aria de competenta;
- Se preocupa continuu de identificarea problemelor operationale sau de sistem aparute in sucursale si colaboreaza cu departamentele / diviziile implicate in solutionarea acestora;
- Mentine o legatura permanenta cu directorii de sucursale si personal bankerii din sucursale, analizeaza toate problemele aparute in procesul operational si cauta solutionarea acestora cat mai rapid in ordinea prioritatii lor.

CERINTE

- Absolvent studii superioare economice;
- Experienta bancara relevanta (minim 5 ani) in domeniul operatiunilor (operatiuni back-office, operatiuni lei, operatiuni valutare);
- Cunostinte avansate de utilizare a computerului si a unui soft bancar;
- Abilitati manageriale, bun organizator, abilitati dezvoltate de comunicare;
- Atitudine proactiva, creativitate si spirit de initiativa;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational).

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta;
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Ai drept calitati spiritul dinamic, perseverenta si entuziasm? Iti doresti o cariera de succes in mediul financiar-bancar?

In Libra Internet Bank iţi oferim un mediu de lucru provocator, modern şi orientat către rezultate. Suntem organizaţia care susţine tinerii excepţionali, ambiţioşi, care doresc să-şi contureze un brand profesional şi să-şi dezvolte cariera îndrumati de specialiştii băncii.
Suntem o echipă tânără şi dinamică. Vei găsi adevăraţi profesionişti, oameni cu experienţă, comunicativi şi proactivi care apreciază performanţa. Entuziasmul şi energia acestora îţi vor oferi o atmosferă de lucru plăcută şi colegială.

Te asteptam alaturi de echipa noastra!