Sef Departament Cumparari Sasiu si Echipamente Exterioare Caroserie

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Stabileste obiectivele anuale de productivitate comerciala pentru fiecare furnizor si construieste strategia de negocieri pentru furnizorii cheie;
Decide pe baza propunerilor Managerilor de Proiect Furnizori, potentialii furnizori;
Organizeaza vizite la sediile furnizoriilor in scopul de a-i consilia in procesul de adaptare la standardele impuse de catre Dacia;
Se asigura de respectarea procedurilor in ceea ce priveste selectia furnizorilor pentru piese sau resurse noi;
Valideaza strategia pentru atingerea obiectivelor anuale si pentru urmarirea planului de evolutie a colaborarii cu furnizorii;
Determina si stabileste obiectivele personalului din subordine, evalueaza angajatii si nevoile lor de formare profesionala, selecteaza noii angajati, contribuie la cresterea nivelului performantei echipei.

Analizeaza bilantul departamentelor in ceea ce priveste indicatorii de calitate si logistica pentru furnizori;

CERINTE

Absolvent (a) de studii superioare profil tehnic;
Minim 10 ani experienta in domeniile cumparari, calitate, logistica sau fabricatie;
Minim 3 ani experienta manageriala;
Capacitate de analiza, sinteza, ascultare si comunicare;
Experienta in negociere/auditare constituie un avantaj;
Cunostinte generale in domeniul industrial, constructia de automobile, constituie un avantaj;
Bune cunostinte de limba franceza si limba engleza;
Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Microsoft Project);
Diponibilitate pentru deplasari;
Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru international;
Oportunitati de dezvoltare profesionala;
Pachet salarial competitiv;
Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.