Sef Departament Contabilitate

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Departamentul contabilitatea prelucreaza extrase de cont lunar, trimestrial si anual si taxe de recuperat ale firmei.
- Prelucreaza statistici si rapoarte financiare conform instructiunilor CFO.
- Acest departament proceseaza informatia economica pentru managementul financiar al firmei, precum si pentru procesul luarii deciziilor executive si strategice al managementului
- Exista o cooperare activa intre celelalte departamente si partenerii externi firmei.

- Contabilitatea este deplin responsabila pentru contabilizarea corecta si la timp a tuturor operatiunilor, facturile furnizorilor si consumatorilor precum si alte documente contabile

- Responsabil de corectitudinea inregistrarii documentelor contabile
- Analize comparative lunare ale soldurilor, vanzarilor si articolelor defalcate pe clienti sau pe furnizori
- Monitorizarea erorilor de facturare de la furnizori
- Realizeaza lunar inventarul faptic de materiale consumabile
- Realizeaza si valorifica semestrial si anual inventarul intregului patrimoniu pe gestiuni
- Inregistreaza platile prin banca, verifica soldurile conturilor de la banca

CERINTE

- Studii Economice
- Experienta minim 3 ani in domeniu
- Cunostinte MS Office
- Cunoasterea programului Platphorma (constituie un avantaj)
- Limba engleza nivel conversational

BENEFICII OFERITE

- detalii in cadrul interviului.