SEF DEPARTAMENT COLECTARE CREANTE

RCI LEASING ROMANIA IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii:

Coordoneaza activitatea de recuperare amiabila si contencios, prin :

- evidentierea si supravegherea situatiei clientilor cu restante de plata.

- elaborarea indicatorilor si a instrumentelor de urmarire a activitatii departamentului (numar restantieri; interval de zile de intarziere; clienti tratati /zi).

- gestioneaza relatiile cu prestatorii aferent activitatii.

- asigura relatii transversale cu departamentele client intern privind fiabilitatea datelor (evidentierea restantelor in financiar).

CERINTE

Profil:

- Studii superioare finalizate (cu licenta) profil economic.

- Experienta in coordonare echipa de minimum 3 ani.

- Experinta pe un post similar.

- Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala.

Infiintata in ianuarie 2002, RCI Leasing Romania IFN este o filiala 100% a grupului Renault, detinuta de RCI Banque.
RCI Banque este parte integranta a grupului Renault care sprijina exclusiv vanzarile marcilor sale, peste tot in lume.