Sef de Statie Distributie Carburanti - Rompetrol Downstream

ROMPETROL GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizarea si conducerea activitatii intr-o statie de distributie carburanti.

- Instruieste si supervizeaza personalul statiei in aplicarea procedurilor de lucru, a normelor igienico-sanitare, de protectie a muncii si contra incendiilor.
- Determina necesarul de aprovizionat si intocmeste comenzi pentru combustibil si magazine.
- Supravegheaza procesul de aprovizionare cu combustibil si marfuri, intocmeste si verifica documentele specifice.
- Urmareste gestiunea stocurilor de marfa si a vanzarilor si intocmeste rapoarte specifice.
- Intocmeste registrul de casa, controleaza incasarile si platile.
- Mentine un contact permanent cu clientii, rezolva cu promptitudine plangerile si nemultumirile acestora.
- Mentine relatiile cu autoritatile locale, obtine autorizatii.
- Identifica potentiali clienti si contribuie la cresterea vanzarilor pe plan local prin incheierea de contracte noi.

CERINTE

- Experienta relevanta in retail sau in administrarea si gestionarea unui punct de lucru sau statie de carburanti.
- Bune cunostinte de operare PC.
- Bune abilitati de organizare si comunicare.
- Bune abilitati de coordonare a unei echipe.
- Capacitate de lucru sub presiune.
- Capacitate de analiza si sinteza.

Grupul Rompetrol N.V. este cel mai mare grup industrial romanesc privat, cu majoritatea operatiunilor si activelor in Romania si Europa de Sud-Est. Principalele activitati ale Grupului sunt in domeniile rafinare si marketing/vanzare de produse petroliere, cu interese adiacente in explorare, productie si alte servicii pentru industria petroliera cum ar fi foraj, constructii, transporturi, etc. Grupul are peste 7.700 de angajati si a realizat o cifra de afaceri de 1,61 miliarde USD în 2004, urmarind sa devina una dintre cele mai mari companii petroliere integrate din regiune si sa obtina o pozitie puternica in bazinul Marii Negre. Pe baza rezultatelor obtinute, Grupul Rompetrol ar putea deveni, in 2006, prima companie multinationala romaneasca.