SEF DE SALA

Hotel Residence Cerisiers

Job expirat

RESPONSABILITATI

1.1.9.1 Isi organizeaza intreaga activitate in scopul folosirii rationale a capacitatii unitatii in vederea optimizarii vanzarilor si mentinerea standardelor de calitate ale produselor si serviciilor;
1.1.9.2 Planifica si coordoneaza activitatile ce se desfasoara in restaurant;
1.1.9.3 Prezentarea meniului si recomandarea unor preparate precum si servirea acestora la masa;
1.1.9.4 Monitorizeaza si coordoneaza activitatea ospatarilor si picolilor din subordine;
1.1.9.5 Controleaza mis-en-place-ul si verifica curatenia saloanelor si a meselor precum si a spatiilor de lucru;
1.1.9.6 Verifica respectarea normelor legislative comerciale si a regulilor igienico-sanitare in vigoare si aplica masurile corective atunci cand este cazul ;
1.1.9.7Prime¿te infrastructura aferent¿ activit¿¿ilor de care r¿spunde ¿i asigur¿ exploatarea acesteia ¿n condi¿ii optime;
1.1.9.8 Participa la careul personalului ;
1.1.9.9 Verifica listele din meniu(corectitudinea acestora, ortografia, gramajele, preturile);
1.1.9.10 Interpreteaza dorintele si asteptarile clientilor sfatuindu-i in alegerile lor ;
1.1.9.11 Primeste si rezolva sesizarile ;
1.1.9.12 Asigura legatura intre saloane, clienti si administratie ;
1.1.9.13 Aranjeaza si gestioneaza stocurile de inventar, materiale si produse ;
1.1.9.14 Are sarcina de a monitoriza si raporta activitatea precum si calitatea serviciilor din saloane ;
1.1.9.15 Are obligatia de a veghea la respectarea masurilor de prevenire si stingere a incendiilor prevazute in documentatia pe linie de p.s.i. si intervine impreuna cu personalul din subordine, in cazul unui incendiu, pentru salvarea vietilor omensti si a bunurilor;
1.1.9.1.6 Are obligatia de a respecta si de a veghea la respectarea normelor de securitate si sanate in munca, de catre personalul din subordine;
1.1.9.1.7 Sarcinile stabilite sunt obligatorii.

CERINTE

- Seriozitate;
- Cunostinte de limba engleza (nivel avansat);
- Disponibilitate pentru program flexibil;
- Spirit de echipa;
- Atitudine pozitiva;
- Responsabilitate;
- Initiativa si capacitate de adaptare la un mediu de lucru dinamic.

BENEFICII OFERITE

Oferim salariu si beneficii atractive in functie de experienta si profilul fiecarui candidat, formare profesionala pe parcursul activitatii, o evolutie a carierei profesionale in cadrul Hotelului Residence.

Este un hotel de 4 stele membru al \\\"Exclusive Hotels\\\" Luxury. Inaugurat in anul 2007 si situat in zona rezidentiala de langa Arcul de Triumf, in centrul Bucurestiului, Residence Cerisiers este un elegant boutique hotel-restaurant de patru stele lux, cu 33 de camere spatioase si confortabile, de o eleganta remarcabila, proiectate cu grija pentru detalii si bun gust.