Sef de proiect JAVA

WYLOG ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea echipei de dezvoltare si intretinerea relatiilor cu clientii.
Pentru realizarea acestor doua sarcini persoana ce va ocupa acest post trebuie sa participe la :
- analiza si intelegerea specificatiilor functionale si/sau tehnice primite de la client
- realizarea arhitecturii proiectului
- estimarea, planificarea si urmarirea task-urilor
- integrarea persoanelor noi in echipa si formarea acestora
- dezvoltare

CERINTE

-experienta de lucru in echipa
-experienta in comunicare directa cu clientul
-experienta in dezvoltare de aplicatii JAVA
-cunostinte bune de limba franceza sau engleza
-disponibilitate pentru deplasari in strainatate

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant, un sistem atractiv de bonusuri in functie de realizari.
- Mediu de lucru tanar
- Proiecte interesante in domenii diverse folosind cele mai noi tehnologii

Societate specializata in furnizarea de servicii IT - dezvoltarea/migrare/optimizare de aplicatii software customizate la comanda pentru clienti din Franta si Anglia.