SEF DE MAGAZIN

HACHETTE DISTRIBUTION SERVICES INMEDIO

Job expirat

RESPONSABILITATI

ORASE IN CARE SE CAUTA SEFI DE MAGAZIN:
- Bistrita
- Bucuresti
- Cluj
- Constanta
- Galati
- Hunedoara
- Oradea
- Piatra Neamt
- Pitesti
- Satu Mare
- Suceava
- Targoviste
- Timisoara
- Zalau

RESPONSABILITATI:
- administrarea magazinului
- urmarirea cresterii vanzarilor prin propunerea de noi produse sau de noi moduri de amenajare a rafturilor
- pastrarea magazinului in conditii excelente de functionare
- pastrarea lay-out-urilor impuse de catre firma
- comercializarea in magazin numai a produselor aprobate de catre Companie si la preturile transmise de catre Companie
- respectarea programelor promotionale
- inregistrarea tuturor produselor vandute si intocmirea tuturor documentelor zilnice legate de vanzari
- sa depuna zilnic la banca sumele incasate din vanzarea produselor din magazin
- sa tina o evidenta a intrarilor si iesirilor din gestiune
- sa faca inventare regulate la produsele sensibile
- respectarea programului de lucru impus de catre Companie

CERINTE

- SA AIBA PROPRIA FIRMA SAU SA DOREASCA SA-SI FACA PROPRIA FIRMA
- persoana energica, organizata, perseverenta, optimista, creativa, dinamica, cu putere si dorinta de munca, deschisa la nou si care doreste sa isi conduca propria afacere si sa-si creasca semnificativ veniturile
- sa-si angajeze personal de vanzare in conditii legale
- sa fie prezent in punctul de lucru cel putin 80% din timpul in care magazinul este deschis
- sa doreasca sa castige proportional cu implicarea sa

BENEFICII OFERITE

5 motive sa devii antreprenor intr-un magazin Inmedio/Relay:

1. SPIRIT INTREPRINZATOR
In sfarsit ai ocazia sa fii propriul tau patron si sa construiesti afacerea ta respectand standardele HDS verificate si aplicate la nivel international, sa formezi si sa motivezi propria ta echipa de asistenti vanzare.

2. CASTIG
Castigi proportional cu implicarea ta in activitatea punctului de vanzare, primind un comision in functie de vanzarile pe diversele categorii de produse (presa, carti, cartele prepay si e-loading, alimente, bauturi racoritoare, tutun, suveniruri)

3. TRAINING
Initial beneficiezi de o perioada de training timp de de doua saptamani la Scoala de Vanzari de la magazinul de la Gara de Nord alaturi de trainerii specializati In Franta.

4. INVESTITIE MINIMA
Nu e nevoie de zeci de mii de euro (ca in cazul unei francize obisnuite). Trebuie sa depui o garantie echivalenta cu incasarile medii din 3 zile (intre 1,000 ¿ 2,500 euro). Aceasta garantie poate fi platita si intr-un numar agreat de rate.

5. SUPORT
Esti sprijinit permanent de o echipa profesionista formata din Area Field Manager, Inventory, Product Manager-i. In plus, vei fi consiliat si pentru infiintarea propriei firme.

HACHETTE DISTRIBUTION SERVICES, unul din cei mai mari operatori internaţionali de magazine de difuzare a presei şi produselor media, dezvolta incepand din 1997 in Romania o retea de magazine de presa sub doua branduri internationale : Inmedio, in galerii comerciale, centre de business si in zone cu aflux mare si Relay, in gari si aeroporturi. Magazinele noastre moderne sunt bazate pe un concept unic : spatii deschise si primitoare, oferind clientilor o selectie vasta de presa internationala si romaneasca, produse culturale si suveniruri. Compania este intr-o continua expansiune la nivel national, in prezent existand 35 de magazine, urmand ca reteaua sa cuprinda in 2007 peste 80 de magazine in majoritatea oraselor importante din Romania.

In cazul in care consideri ca ai profilul necesar ca sa devii antreprenor HDS, poti aplica pe site-ul www.myjob.ro sau poti trimite CV-ul tau si scurta scrisoare de intentie pe adresa hr@hdsnet.ro. Mai multe informatii gasesti pe www.inmedio.ro si www.hdsnet.ro .

Companie Multinationala de retail presa si produse culturale