Sef de atelier

Ascensi Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rezumatul functiei:
Activitatea atelierului de productie este construirea si asamblarea de rafturi metalice, cu o capacitate mare de stocare, pentru depozitele de anvergura ale clientilor.
Seful de atelier preia informatiile de profil tehnic de la departamentul de proiectare si le disemineaza in atelierul de productie pentru construirea rafturilor de depozitare, mergand apoi, in zona de implementare impreuna cu echipa de muncitori, dupa criteriile stabilite de conducere si clienti.
Seful de atelier conduce atelierul de productie, supervizand respectarea obiectivelor specifice activitatii; intocmeste rapoarte de activitate; monitorizeaza dinamica de lucru si raporteaza conducerii; gestioneaza calitatea muncii desfasurate in atelier si gestioneaza achizitia de materie prima.

Responsabilitati:
Monitorizare echipei muncitori
Raport de activitate zilnica
Preluarea activitatii de productie si de montaj de la managerii de proiect
Coordonarea activitatii de productie
Plasare de comenzi la furnizorii de materii prime
Coordonarea lucrarilor de montaj
Comunicarea cu clientii pe segmental de activitate productie-montaj
Colaborare, comunicare eficienta cu biroul tehnic
Raportarea activitatii catre directorul general

Functii supervizate de candidat:
Responsabil tehnic
Lacatus mecanic
Sudori
Sef echipa montaj
Montatori

CERINTE

Candidatul ideal
Cautam un Sef de Atelier cu intuitie, abilitati tehnice (cunostinte Autocad), integru, abilitati de leadership, capacitate de dezvoltare personala si a echipei din subordine, atitudine deschisa si pozitiva; creativ si eficient.
Este important sa aibe capacitatea de a vedea posibilele oportunitati din locatia clientului si sa dezvolte capacitatea de productie a atelierului; sa propuna managementului strategii de dezvoltare; sa prezinte managementului vulnerabilitatile descoperite si eventual, solutiile descoperite.

Competente si trasaturi:
Comunicare (vorbitor de lb. engleza reprezinta un plus)
Disciplinat
Abilitati in folosirea calculatorului
Autonom
Permis auto
Studiile superioare reprezinta un plus, dar nu o conditie obligatorie

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
Training de integrare in post;
Asistenta pe tot parcursul colaborarii;
Sprijin pentru dezvoltarea si avansarea in functie;
Birou personal;
Laptop, telefon, masina de serviciu;
Decontare combustibil
600-1000€/luna
Locatie atelier: zona industriala Arteca Jilava

Descrierea companiei
Suntem o companie de Resurse Umane, Consultanta şi Coaching. Tot ceea ce întreprindem, realizăm cu pasiune, transparenţă şi implicare, iar acest lucru se reflectă în rezultatele clienţilor noştrii.
Acest post este disponibil la clientul nostru.

Suntem o companie de Resurse Umane, Consultanta şi Coaching, cu peste 1 an de experienta in domeniu iar calitatea serviciilor noastre se reflectă în rezultatele clienţilor noştrii.