Sef Contabil- pozitie de partener pentru Romania- consultanta corporate

NEFERTITI HUMAN CAPITAL CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este cel mai extins grup de companii de consultanta multidisciplinara din lume, si numarul 8 mondial in domeniul financiar-contabil, conform Accountancy Magazine.
. Recent acest Grup a intrat si pe piata din Romania, prin cooptarea unei companii locale, si va oferi, pentru inceput, servicii in domeniul: consultanta fiscala, audit, contabilitate si payroll.
La nivelul Grupului serviciile oferite clientilor, servici sai sunt astfel structurate:
Audit si contabilitate
Consultanta fiscala
Consultanta legislativa
Consultanta manageriala
Corporate Finance
Consultanta Offshore

Consultanta contabila pentru clientii grupului, de regula firme multinationale
Implementarea si supervizarea serviciilor de contabilitate, personalizat, pentru fiecare client in parte
Pregatirea si consolidarea raportarilor financiar-contabile lunare, periodice, anuale
Supervizarea si pregatirea echipei contabile din subordine si a echipei clientului.
Raportari periodice catre client si companie
Raportari in sistem IAS / IFRS
Asistarea proactiva a departamentelor firmei client cu analize si raportari privind eficienta activitatilor specifice si a incadrarii in bugetele alocate
Pregatirea statelor de plata
Pregatirea bilanturilor
Proiecte speciale - atunci cand este cazul
Locul de munca va fi in Bucuresti dar Clientul nostru accepta relocarea unui candidat bun. Costurile de relocare vor fi suportate de angajator.

CERINTE

Licentiat in finante - contabilitate
5-10 experienta in domeniul financiar contabil; experienta in firme de consultanta financiar-contabila constituie un avantaj
Organizare, buna gestionare a timpului ,viziune de ansamblu, loialitate,
Capacitate de lucru cu proiecte multiple simultan, termene limita,
Abilitati si cunostinte necesare conducerii si motivarii echipei
Cunostinte temeinice de contabilitate, financiar si salarizare
Excelenta in utilizarea PC-ului si a soft-urilor specifice domeniului contabil
Engleza - fluent
IAS/ IFRS
Expert contabil (cel putin in faza de stagiu)

NEFERTITI Human Capital Consulting iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/schimbarea/consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta. Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine. Alaturi de Nefertiti Human Capital Consulting nu pierzi nimic (nici macar timp - te invitam la interviu doar dupa ce iti prezentam telefonic job-ul si ne asiguram ca esti interesat de el) dar primesti consultanta unor specialisti fara a face alt efort decat sa te prezinti la un interviu.