SEF CONTABIL - FMCG - companie europeana

NEFERTITI Human Capital Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este unul dintre primii trei producatori si distribuitori de condimente alimentare, mustaruri si sos-uri alimentare; oferta lor depaseste deja 250 de produse pentru piata de retail si 130 de produse pentru piata gastronomica. Aria de acoperire vizeaza Europa Centrala si de Est, pana in prezent avand deschise reprezentate in Rusia, Romania, Ukraina, Bulgaria , Cehia, Polonia si Slovacia.

Contabilul Sef pe care il cautam trebuie sa fie foarte bine pregatit, sa acopere o gama cat mai larga de atributii specifice acestui post si sa poata deveni in 6-8 luni Directorul Economic al companiei.

Principalele sale responsabilitati sunt :

- Coordonarea inregistrarilor contabile si a departamentului contabil
- Coordonarea echipei
- Inchiderile de luna si anuale; balanta, bilant, TVA, contul de venituri si pierderi
- Asistenta pentru calcul preturi si coeficient de eficienta pe produs
- Realizeaza rapoarte saptamanae si lunare catre directorul general si head-quarter-ul din Polonia
- Reprezinta firma in relatiile cu autoritatile
- Supervizeaza intocmirea si depunerea declaratiilor lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale anuale
- Arhivarea in bune conditii a documentelor contabile
- Raportarea situatiilor cerute de conducerea societatii;

CERINTE

- experienta in contabilitate de minim 4 ani
- experienta pe o pozitie de contabil sef minim 2 ani
- cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate, preferabil Wizcount
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii superioare de specialitate financiar- contabile
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor contabile romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- bonusuri anuale
- cresteri salariale in functie de performante
- alte facilitati

Nefertiti a fost una din primele femei ce au realizat ca, indiferent de marimea si de complexitatea unei organizatii – de orice tip ar fi ea – persoana aflata la conducere defineste stilul , stabileste tonul , alege directia si devine interfata dintre organizatie si « publicurile » ei. A folosit inteligent aceste principii si a consolidat un imperiu.
Aceasta este si viziunea Nefertiti Human Capital Consulting sa consolideze profesionalismul si calitatea in domeniul resurselor umane.
Nefertiti Human Capital Consulting a luat nastere din nevoia, aproape viscerala, a pietei resurselor umane din Romania de a gasi echilibrul ideal intre calitatea serviciilor si costurile acestora. In timp companiile existente in acest domeniu in tara noastra s-au autosituat pe una din cele doua extreme : calitate exceptionala si costuri uriase pentru achizitionarea acestor servicii sau calitate slaba insotita de costuri minime si avand ca rezultat imediat pierderea increderii clientilor (fie ei angajatori sau candidati) in utilitatea consultantilor in resursele umane.