SEF COMPARTIMENT INTRETINERE REPARATII

ISOVOLTA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea si conducerea intregii activitati tehnice:
- de intretinere, reparatie, modernizare utilaje ¿domeniul mecanic;
- proiectare piese de schimb si S.D.V.-uri;
- investitii in domeniul sau de activitate;
- intocmeste teme contractare;
- conform program de investitii in domeniul sau de activitate;
Asigura :
- piese de schimb in domeniul sau de activitate;
- servicii de specialitate in domeniul sau de activitate.

SARCINI STRATEGICE:

Definitia obiectivelor
- Prelucrarea periodica cu subalternii a obiectivelor si sarcinilor strategice (de doua ori pe saptamana);
- Organizarea activitatii de intretinere,reparatii,modernizari utilaje,investitii prin aplicarea de structuri flexibile,sistem informatic eficient, perfectionarea continua a personalului si activitatilor, efectuarea lucrarilor si operatiilor aferente;
- Intocmirea planului anual de aprovizionare cu piese de schimb,materiale consumabile;
- Asigura efectuarea lucrarilor programate la un inalt nivel calitativ si in orizontul de timp propus, cu economisirea la maximum a resurselor alocate;
- Asigura implementarea sistemului de asigurare a calitatii in domeniul sau de activitate;
- Prelucrarea zilnica a obiectivelor si sarcinilor curente cu subordonatii directi.
- Propune lucrari pentru programul de investitii al societatii;
- Intocmeste programul anual si lunar de intretinere si reparatie a utilajelor din compartiment;
- Propune masuri pentru programele de autoaparare P.S.I.;
- Organizeaza activitatea de implementare a sistemului de asigurare a calitatii in compartiment, intocmeste proceduri si instructiuni de lucru specifice;
- Organizeaza activitatea de structura a cheltuielilor pe centre de cost din domeniul sau de activitate;
- Coordoneaza activitatea informationala privind protectia muncii, p.s.i, incadrarea in costuri,recuperarea investitiilor,cresterea productivitatii,din interiorul compartimentului;
- Asigura controlul executarii masurilor luate;
- Urmareste respectarea legalitatii,deciziilor si dispozitiilor interne in domeniile de activitate coordonate;
- Preia si sau repartizeaza problemele curente in scopul asigurarii continuitatii activitatilor din domeniu;
- Asigura activitatea de calificare a angajatilor,de preluare si incadrare de noi salariati;
- Stabileste proceduri si instructiuni de lucru pentru realizarea conforma a sarcinilor;
- Asigura respectarea masurilor I.S.C.I.R.,Distrigaz,Electrica,gospodarie ape,protectie mediu,etc. in domeniul sau de activitate;
- Asigura activitatea de proiectare,de cerere si prelucrare a ofertelor tehnice;
-Asigura dotarea atelierului cu S.D.V. -uri si A.M.C.-uri specifice;
- Asigura elaborarea desfasuratoarelor de lucrari pentru efectuarea intretinerii,reviziilor si reparatiilor tuturor tipurilor de utilaje din compartiment;
- Asigura turarea personalului de intretinere functie de programul departamentului Logistica;
- Asigura esalonarea concediilor pentru continuitatea activitatilor si efectuare reparatii in remont;
- Programeaza personalul,lucrarile si necesarul material pentru reparatiile din remont si sfarsit de an, programele de masuri pentru refacerea parametrilor utilajelor.

CERINTE

INGINER MECANIC;
- Experienta in planificarea si conducerea activitatilor de intretinere si reparatii utilaje;
- Cunostinte in domeniul proiectarii, instalatii hidraulice si pneumatice;
- Experienta de lucru in coordonarea echipelor de muncitori;
- Cunostinte operare PC - Office;
- Foarte bune cunostinte limba engleaza si /sau germana.
- Capacitate de lucru in conditii de stres, program prelungit.

DESCRIEREA FIRMEI

Producator de Materiale Electroizolante.