SEF COMPARTIMENT INSTALATII

ERBASU SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- urmareste incheierea/prelungirea contractelor si a actelor aditionale la contracte, cu furnizorii de utilitati pentru spatiile detinute in proprietatea si pentru organizarile de santier;
- verifica si avizeaza facturile emise de furnizorii de utilitati;
urmareste respectarea termenelor legale privind verificarea tehnica a instalatiilor de utilizare;
- urmareste prioritizarea lucrarilor de intretinere preventiva si derularea activitatilor executate de furnizorul de servicii;
- urmareste centralizarea si analizarea lucrarilor de intretinere, precum si a celor de reparatii in regim de urgenta si face propuneri de optimizare a contractelor de servicii;
- urmareste respectarea prevederilor contractuale de catre societatile cu care firma noastra are contracte;
- verifica si furnizeaza facturile emise de furnizorii de utilitati (energie electrica, termica, gaze, apa);
- stabileste si transmite departamentului financiar contabilitate cuantumul fizic si valoric al utilitatilor consumate de catre subconsumatori, conform prevederilor stabilite cu firma noastra, in vederea emiterii facturilor fiscale / incasarii consumurilor inregistrate;
- semnaleaza furnizorilor de utilitati producerea de avarii si participa, impreuna cu acestia, la intocmirea constatarilor tehnice / rezolvarea problemelor semnalate;
- intocmeste si prezinta directorului mecano-energetic, extrasul de materiale, manopera si utilaje, conform devizelor din contractele de executie, pentru obiectivele in executie;
- colaboreaza cu compartimentul ofertare pentru prezentarea ofertelor de la furnizorii de echipamente, servicii;
- intocmeste documentatia si stabileste obtinerea / prelungirea tuturor avizelor, autorizatiilor, buletinelor de incercare, etc, conform legislatiei in vigoare;
- stabileste pentu personalul din subordine sarcinile si rsponsabilitatile precum si indicii de performanta, urmarin realizarea acestora in conformitate cu fisele de post si programul de lucru al firmei;
- propune masuri de motivare si sanctionare a personalului din subordine;
- face perte din comisia de autorizare a electricienilor de intretinere pentru toate punctele de lucru.

CERINTE

- studii superioare tehnice de lunga durata, absolventi ai facultatilor: Instalatii, Energetica, Electromecanica;
- specializarea: instalatii electrice pentru constructii civile si industriale, autorizatie ANRE - pezinta avantaj;
- experienta profesionala: minimum 5 ani (conditie obligatorie);
- cunostinte la nivel profesionist in domeniile: instalatii, termice, sanitare si gaze, aferente constructiilor;
- domiciliul stabil in Bucuresti;
- abilitati de negociere, diplomatie, toleranta;
- gandire si capacitate de analiza si sinteza;
- discernamant si capacitatea de a rezolva problemele;
- putere de decizie si asumarea responsabilitatilor;
- spirit de ordine si disciplina;
- abilitati de comunicare;
- rezistenta la efort si stres.

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu

S.C.CONSTRUCTII ERBASU S.A. asigura efectuarea de activitati de constructii montaj si reparatii la cladiri civile si industriale/agrozootehnice in tara si strainatate, constructii metalice, vopsitorii, izolatii termice si hidrofuge, lucrari edilitare (drumuri, retele de canalizare, incalzire, alimentare cu apa, statii de pompare, epurare, centrale termice, lucrari de constructii speciale, lucrari de constructii si reparatii pentru asezaminte de cult, lucrari de constructii hidrotehnice. Pentru aceste activitati, compania dispune de personal de inalta calificare, specialisti autorizati, dotare tehnica adecvata (utilaje si mijloace de transport) si de o echipa manageriala de un inalt profesionalism. Succesele noastre sunt recunoscute la nivel national, prin permanenta aparitie a companiei in topul firmelor de specialitate si prin recomandarile clientilor nostri. In fata clientilor nostri ne bazam pe seriozitate, pragmatism, preturi realiste si termene de garantie asigurate si respectate.