SEF COMPARTIMENT CONSTRUCTII

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

VA RUGAM SA CITITI CU ATENTIE CONTINUTUL ANUNTULUI deoarece:
- SELECTIA ARE LOC PE BAZA DE INTERVIU DIRECT;
- APLICATIILE PE INTERNET SUNT INSUFICIENTE!!!
In consecinta, va asteptam sa efectuati o programare pentru sustinerea interviului la telefon:327.66.55 sau 327.79.79; in fiecare zi intre orele 9:00 si 17:00.

SARCINI SI ATRIBUTII:
-Studiaz¿ proiectul de execu¿ie si verifica concordanta dintre acesta si autoriza¿ia de construire ;
- Elaboreaz¿ si actualizeaz¿ împreuna cu directorul general programul / graficul de execu¿ie al lucr¿rilor de la data demar¿rii proiectului si pana la finalizarea acestuia;
- Planifica in detaliu calendarul proiectului si decide cu privire la timpul alocat fiec¿rei activit¿ți, precum si cu privire la succesiunea acestora, pentru a respecta termenul final conform graficului;
- Elaboreaz¿ bugetul proiectului (de la data demar¿rii proiectului si pana la finalizarea acestuia) si monitorizeaz¿ permanent încadrarea costurilor in bugetul aprobat;
- Verifica împreuna cu șeful de ¿antier proiectul tehnic : verifica existenta tuturor piesele scrise si desenate, corelarea acestora si daca exista prev¿zute in proiect fazele determinante si programului de control al calit¿¿ii;
- Urmareste ca executia lucrarilor sa se faca in conformitate cu proiectul de executie stampilat spre neschimbare, caietele de sarcini, graficul de executie, contractul de executie, reglementarile tehnice si legislatia in vigoare;
- Verifica ca șeful de santier sa respecte programul de control al calitatii, controleaza in permanenta ritmul lucrarilor si propune/ia masuri obiective atat pentru respectarea graficelor de executie cat pentru imbunatatirea calitatii lucrarilor ori remedierea defectelor de calitate;
- Verifica si aproba necesarul de materiale, echipamente si consumabile necesare proiectului, urmareste lansarea comenzilor, tine legatura cu furnizorii si verifica realizarea cantitativa, calitativa, sortimentala si la termen a aprovizion¿rii;
- Pe baza raportului sefului de santier si / sau a observatiilor proprii, respinge la plata lucrarile si/sau produsele furnizate santierului care nu corespund din punct de vedere calitativ sau care nu sunt insotite de documentele de conformitate conform legii;
- Verifica estimarea facuta de seful de santier cu privire la volumul de munca si necesarul de personal pentru finalizarea cu succes a proiectului;
- Solicita subantreprenorului general lista cu subcontractorii implicati pe diferite segmente ale proiectului, verifica, analizeaza activitatea acestora si decide cu privire la angajarea acestora in proiect ;
-Monitorizeaza prestatia subantreprenorului general, a subcontractorilor si asigura coordonarea acestora astfel incat sa fie eliminate întreruperile/întârzierile;
- In cazul proiectelor la care se cere execuția ”la cheie”, coordoneaz¿ preg¿tirea caietelor de sarcini si a instructiunilor de ofertare pentru contractarea proiectantilor, subantreprenorilor, furnizorilor de materiale si echipamente, etc.
- Verific¿ dac¿ beneficiarul a anunțat, conform legii, inceperea lucrarilor de constructii autorizate la Inspectoratul de stat in constructii si la emitentul autorizatiei de construire ;
- Are obliga¿ia - când se impune, conform legii - de a nu începe, ori de a opri lucrarile, dupa caz, si de a solicita beneficiarului emiterea unei noi autorizatii de construire in situatia in care inainte de inceperea sau pe parcursul executarii lucrarilor devine necesara modificarea solutiilor tehnice din proiectul autorizat si totodata de a cere emiterea unei noi autorizatii de construire conform modificarilor aduse proiectului initial pe baza noii documentatii emise de proiectant;
- Tine legatura cu beneficiarul si sau proiectantul in scopul remedierii neconformitatilor / neconcordantelor din proiect / executie constatate de seful de santier si / sau factori de raspundere;

CERINTE

Pentru ocuparea acestui post CERINTELE sunt:
- Absolvent studii superioare, SPECIALIZAREA CONSTRUCTII;
- Experienta minim 5 ani in munca si 1 an pe o pozitie similara cu activitate constructii civile si industriale.
- Cunostinte medii de limba engleza;
- Permis auto categoria B cu experienta;
- Cunostinte solide PC : Ms. Office, Autocad.

Candidatul ideal trebuie sa fie dinamic, foarte ordonat si organizat, sa aiba foarte bune abilitati de comunicare si relationare, rezistent la stres, muncitor si onest, cu initiativa, implicat in ceea ce intreprinde, spirit tehnic, calm, diplomat.

BENEFICII OFERITE

- Salariul mediu NET lunar este 1200 EURO. In perioada de proba salariul fix este 1000 EURO. Se bonificatii anuale intre 3500-5000 EURO in functie de realizari.
- Se ofera auto la dispozitie, telefon, laptop etc
- Program de lucru L-V, 7.30-17.30.
- Exista posibilitati de promovare.
- Perioada de proba este de 3 luni
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

Human Resources Agency - Consultanta in domeniul Managementului Resurselor Umane, head hunting, proiectarea si dezvoltarea carierei, testare si evaluare psihologica.
POSTURILE DISPONIBILE VA SUNT PREZENTATE DACA ACCESATI www.mediamarket.ro