SEF ATELIER MECANIC

Autoklass Center (Dealer Mercedes-Benz)

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza si conduce activitatea in cadrul atelierului in vederea obtinerii profitabilitatii acestuia
- Conduce si indruma angajatii din subordine
- Repartizeaza lucrarile angajatilor din subordine si urmareste modul in care este respectata documentatia de lucru aplicabila, inclusiv in ceea ce priveste normele de timp
- Mentine legatura cu societatile de asigurari pentru lucrarile atelierului si transmite acestora spre avizare devizul lucrarilor efectuate
- Asigura fidelizarea clientilor si urmareste gradul de satisfactie al acestora
- Stabileste investitiile pentru atelier, utilitati si resurse umane

CERINTE

- Studii universitare tehnice auto
- Experienta in activitatea de service de minim 5 ani (Sef Atelier/Maistru/Tehnician Diagnoza/Receptioner)
- Experienta de lucru cu marci premium (autoutilitare, camioane) constituie un avantaj important
- Orientare catre client
- Abilitati de comunicare si negociere
- Initiativa, atentie la detalii
- Cunostinte bune de limba engleza; cunoasterea limbii germane constituie un avantaj
- Cunostinte solide de operare PC - Word, Excel
- Permis de conducere categoria B (categoriile C si E constituie un avantaj)

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Tichete pentru decontarea combustibilului
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist, la standarde calitative inalte
- Oportunitate formare profesionala.

Autoklass Center s-a nascut din dorinta de a oferi mai mult decat o masina: o solutie personalizata. Pentru asta se bazeaza pe intelegerea profunda atat a masinilor comercializate, cat si a oamenilor. Pentru fiecare exista masina potrivita iar Autoklass Center este gata sa va ajute sa o gasiti pe a dumneavoastra, in functie de personalitatea si stilul dumneavoastra de viata.

Autoklass Center este mai mult decat un dealer auto, este un bun partener de drum.
Autoklass Center, primul centru autorizat Mercedes-Benz la standarde de marca din Romania cu cinci locatii nationale, apartine Romstal Group. Autoklass Center Bucuresti a fost infiintata in 2003, iar in anul 2007 devine grup ca urmare a fuziunii prin absorbtie a Autoklass SA Sibiu (2001) si Autoklass SRL Constanta (2000), compania are in prezent sucursale in Bucuresti (Autoklass Bucuresti Sud, Autoklass Bucuresti Nord, Autoklass Pipera), Sibiu si Constanta.