Security & Abuse Engineer

RCS & RDS

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Design si dezvoltare pentru platforma de e-mail si pentru uneltele anti-spam & anti-virus;
¿ Evaluarea vulnerabilitatilor din retea;
¿ IDS (Intrusion Detection Systems);
¿ Detectare atacuri DoS (Denial of Service) si ameliorarea efectelor acestora;
¿ Elaborare politici/proceduri de securitate a retelei;
¿ Construirea unei echipe de raspuns pentru incidentele de securitate: Security Incident Response Team.

CERINTE

¿ Absolvent sau masterand in calculatoare sau comunicatii;
¿ Experienta in mediu de retea Microsoft si Linux;
¿ Experienta in lucru cu sisteme IT complexe, servere, unitati de stocare;
¿ Experienta anti-spam, anti-virus & anti-phishing (anti-abuse);
¿ Cunostinte si experienta in tehnologia \'blacklist\' (ex: SpamHaus, SpamCop, SORBS etc).
¿ Certificari CCNA (Cisco Certified Network Associate), CCSP (Cisco Certified Security Professional), MCP (Microsoft Certified Professional), CCNP si experienta in mediu de SP/ISP pot constitui un avantaj;

RCS & RDS este unul dintre cei mai importanti furnizori privati de servicii integrate de telecomunicatii.

Ce va oferim?
Servicii de televiziune [prin cablu tv de la RCS & RDS si DigiTV]
Acces Internet si comunicatii de date [RDS.Net, RDS.Link]
Telefonie fixa nationala si internationala [RDS.Tel]

Cine ne cunoaste?
peste 1.200.000 de clienti în Romania, Ungaria si Slovacia
peste 30.000 de companii, clienti pentru serviciile de date, Internet si telefonie
peste 120.000 de utilizatori individuali ai serviciilor de acces Internet prin cablu TV si dial-up
lucram direct cu mari operatori internationali (UUNet, Level(3), GlobalCrossing, Vivendi, Telia, Matav, Pantel etc.)

Unde ne gasiti?
¿ adresa: Str. Dr. N. Staicovici nr. 73-75, sector 5, Bucuresti
¿ telefon: +40(31)400 4440
¿ fax: +40(31)400 4441

Esti interesat sa te dezvolti intr-un mediu tanar si dinamic? Viziteaza site-ul www.rcs-rds.ro si trimite aplicatia ta pe adresa: jobs@rdsnet.ro!

Mult succes in RCS & RDS!