Secretariat/Office Manager

eJump Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un coleg/colega dornic(a) sa se alature unei echipe tinere in domeniul publicitatii web.

Descrierea postului:
- Preluare de apeluri telefonice, participa la organizarea activitatii in firma
- Administrarea relatiei cu exteriorul: emailing, fax, etc
- Research si documentare pe Internet, cercetarea prezentei web a concurentilor
- Organizarea informatiei privind campanii de prospectare a pietei
- Editare continut web actualizuare de informatii (redactare si actualizare text/imagine)
- Verificare si validare continut postat de utilizatori web

- Post deschis in Bucuresti.

CERINTE

Cerinte specifice pentru acest post:
- Cunoasterea pachetului MS Office, in special Outlook, Word si Excel
- Cunoasterea limbii engleze, nivel mediu
- Voce placuta, aspect fizic placut
- Abilitati jurnalistice, copywriting, tehnoredactare

Profilul imaginat:
- Bun cunoscator al mediului Internet
- Abilitati de analiza si si documentare pe Internet
- Comunicativ in relationarea cu ceilalti membrii ai echipei
- Proactiv, cu initiativa in rezolvarea problemelor si sarcinilor de serviciu
- Absolvent de liceu sau student

Se considera avantaje:
- Cunoasterea conceptului CMS – Content Management Systems
- Experienta in e-marketing, webPR
- Experenta in operarea cu baze de date Access

BENEFICII OFERITE

-conditii optime de lucru, sediu situat central
-posibilitate de promovare
-program de lucru flexibil

Ejump Media furnizeaza servicii profesionale pe mai multe linii de business: promovare si publicitate web, dezvoltare de aplicatii web si web intranet, web PR si content management.
Ejump Media lucreaza in parteneriat cu un dezvoltator de aplicatii desktop software - Ascensys Soft - si impreuna cu acesta vizeaza obiective ambitioase pe piata de profil.