SECRETARIAT/CONTABILITATE PRIMARA

A.H. MEDICAL COMPANY srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

• intocmire documente primare (avize de insotire marfa, registru de casa, deconturi de cheltuieli, NIR, etc)
• realizarea de diverse statistici, analize, grafice pe baza documentelor primare
• urmarirea documentelor/corespondentei, incasarilor, platilor, evidenta soldurilor clienti/furnizori
• efectuare ordine de plata
• intocmirea facturilor de vanzare
• evidenta si urmarirea stocurilor
• introducerea documentelor contabile si financiare in ERP
• asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei
• preluarea si distribuirea la compartimentele implicate, indosariere si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati
• scanarea si arhivarea electronica a tuturor documentelor intrate sau iesite din firma
• asigurarea transmiterii documentelor prin posta, fax, e-mail
• actualizarea regulata a bazei de date de clienti si furnizori in programul CRM folosit in interiorul companiei
• elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management

CERINTE

Cunostinte minime de contabilitate primara
Atentie! Cerinta obligatorie: Cunostinte foarte bune si experienta mare in MS Excel
Cunostinte bune in MS Word si MS Outlook
Atitudine proactiva si spirit analitic

Persoana serioasa si responsabila

Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor
Placere si abilitate de a invata lucruri noi
Limba engleza scris/vorbit, nivel mediu

BENEFICII OFERITE

• Acumularea de experienta practica intr-un timp foarte scurt in domenii diferite, ce sunt foarte importante in cadrul unei firme comerciale
• Masa de pranz gratuita, asigurata de firma
• Abonament pe toate liniile de transport RATB sau Metrorex, asigurat de firma
• Lucrul cu cea mai moderna tehnologie IT de tip "Paperless office"
• Lucrul cu cea mai moderna tehnologie de "Unified communication", pentru VOIP, HD Video, Voice Mail, Fax, E-mail, CCTV, etc
• Un mediu de lucru in care colegii se implica in instruirea ta si te ajuta oricand ai nevoie
• Un mediu de lucru placut si motivant
• Acumularea de noi cunostinte in domenii multiple
• Posibilitatea angajarii permanente in cadrul companiei
• Veti fi remunerat pe toata perioada practicii cu 250 RON/saptamana
• Scrisoare de recomandare la sfarsitul practicii

DESCRIEREA FIRMEI

comert/productie