Secretara / Receptionista

BARNETT McCALL RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul dintre clientii nostri, cabinet de avocatura de succes, cautam o persoana capabila, dedicata si de incredere, foarte buna vorbitoare de limba franceza, care sa preia responsabilitatile asociate pozitiei de Secretara.
- Distribuirea corespondentei si expedierea acesteia la destinatari;
- Intocmirea borderourilor pentru expeditiile prin curierat si urmarirea livrarii expeditiilor;
- Activitati de protocol;
- Asigurarea legaturilor telefonice in interiorul si exteriorul organizatiei;
- Primirea si transmiterea notelor telefonice;
- Tehnoredactare de documente;
- Traducere de documente (franceza/engleza);
- Alte atributii administrative.

CERINTE

- Experienta dovedita intr-un post similar;
- Cunostinte foarte bune de limba franceza, limba engleza nivel mediu;
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet, e-mail);
- Capabil sa lucreze calm si eficient in conditii de forta majora;
- Capabil sa-si organizeze activitatea, sa-si stabileasca si sa-si respecte prioritatile;
- Capabil sa lucreze in echipa;
- Abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

- Se ofera un pachet salarial atractiv, un mediu de lucru stabil si sigur.

Recruitment company offering realistic and professional services to local and international clients