SECRETARA - RECEPTIE - Companie Multinationala in Industria Hartiei

Advice Resurse Umane SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul noastru este unul dintre cei mai mari comercianţi de hârtie din Europa. Compania a fost înfiinţată în urma cu 30 de ani în Austria şi s-a dezvoltat, crescând de la poziţia de comerciant de nivel naţional la anvergura uneia dintre cele mai mari companii internaţionale care activează pe piaţa europeana a hârtiei. Astăzi , exista sucursale în 14 ţări din Europa iar gama de produse comercializate este de peste 5000 , structurata în patru grupe principale:printing, design, office si packaging.

Responsabilitati:

- Se implica in organizarea activitatilor zilnice ale personalului companiei;

- Receptionarea, redirectionarea si evidenta apelurilor telefonice;

- Organizarea si evidenta clara a fluxului de documente;

- Redactarea si editarea de rapoarte, adrese si alte documente de secretariat;

- Alcatuirea si administrarea diverselor evidente si baze de date;

- Primirea, distribuirea si organizarea corespondentei, posta, PrioriPost, e-mail, faxuri;

- Interfata in relatiile cu clientii, furnizorii si colaboratorii firmei prin preluarea apelurilor telefonice din tara si strainatate, primirea si indrumarea vizitatorilor in companie, lamurirea aspectelor cu privire la solicitarile acestora;

- Stabileste/coreleaza necesarul de materiale consumabile, produse de protocol;

- Orice alte activitati care duc la atingerea obiectivelor firmei;

CERINTE

- Tinuta ingrijita si formala, prezenta agreabila.

- Abilitati de comunicare scrisa si orala: usurinta, claritate, coerenta, expresivitate

- Flexibilitate in gandire, capacitate de ascultare activa.

- Persoana usor adaptabila, dinamica, sociabila.

- Cunostinte operare PC si echipamente de birou.

- Limba engleza nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru international.

- Oportunitatea de dezvoltare intr-un domeniu profesional, intr-o companie si intr-o piata dinamica si in continua dezvoltare.

Advice Human Resources is about making you stand out from those around you. We see our mission as a continuous challenge to find things as passion, talent, strength, and success. We separate diamond from dust. We build bridges. The first Romanian search and selection firm acting in both retained and contingency recruitment, Advice Human Resources refers to candidates from the widest range of organizational levels: entry, clerical, middle and top. Starting with hardworking and skilled students or recently graduated, continuing with executive and non-executive directors, senior managers and recognized experts in their specific fields we are able to be successful in finding the right candidate for our clients.