Secretara - Lb Franceza

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea /cerintele postului :

• Primirea vizitatorilor si asigurarea protocolului in cadrul intalnirilor .
• Preluarea si directionarea apelurilor telefonice, mailurilor, faxurilor.
• Gestionarea registrului intrari-iesiri corespondenta
• Mentinerea corespondentei cu furnizorii si clientii societatii.
• Tehnoredactare acte.
• Elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management
• Managementul documentelor si al fisierelor administrative.
• Gestionarea bazei de date a societatii (actualizarea permanenta a ei).
• Clasarea si arhivarea documentelor si tinerea evidentei stricte a acestora.
• Pastrarea evidentei coordonatelor de contact ale tuturor colaboratorilor.
• Aprovizionare cu consumabile pentru birouri si protocol.

CERINTE

Profilul profesional al candidatului :

• Studii superioare finalizate.
• Limba Franceza (scris , vorbit), nivel avansat, cerinta obligatorie. Aceasta abilitate va fi testata in cadrul interviului.
• Limba Engleza, constituie avantaj important.
• MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook), nivel avansat,cerinta obligatorie / eliminatorie
• Experienta pe un post similar , intre 3-5 ani .
• Experienta in utilizarea echipamentelor de birou (PC, telefon,email,scan,fax..etc.).
Profilul personal al canditatului :
• Bune abilitati de comunicare si relationare.
• Poseda bune aptitudini organizatorice.
• Capacitatea de asimilare a noilor cunostinte.
• Persoana ordonata, organizata , constiincioasa, punctuala.
• Are capacitate de a sintetiza si ordona informatia.
• Atentie distributiva.
• Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a pastra confidentialitatea stricta a acestora.
• Capacitate de organizare a timpului si sarcinilor.
• Aspect ingrijit, tinuta office.

DESCRIEREA FIRMEI

Prestari servicii consultanta