Secretara / ajutor contabil

IRECSON RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Multinatioanla, colaborare Romania-Austria, avand ca domeniu distributia produselor sanitare cauta o persoana pentru postul de Secretara / ajutor contabil cu urmatoarele responsabilitati:
-primeste deconturi de cheltuieli si ordine de deplasare de la angajatii care ridica bani si evidentiaza cu numar de ordine si semnatura in fisierul deconturi;
-inregistreaza in contabilitate deconturile de cheltuieli prin operarea pe fiecare analitic de salariat pentru evidentierea banilor ridicati ;
-intocmeste documente pentru banca: ordine de plata pentru furnizori si trezorerie, declaratii de plata externa, depuneri si retrageri de numerar ;
-inregistraza in programul de contabilitate WINMENTOR documentele primare pentru fiecare jurnal : jurnalul de cumparare, jurnalul de vânzare, registrul de casa si registrul operatiuni diverse ;
-completeaza borderourile de încasare CEC si bilet la ordin pentru clientii care achita facturile de marfa cu aceste instrumente ;
-evidenta documentelor cu regim special : facturi fiscale, avize de expeditie, chitante fiscale si fise de magazie cu regim special ;
-indosarierea documentelor in bibliorafte pe jurnale cu listarile aferente ;
-emite facturi fiscale, avize , comenzi de la clienti

CERINTE

Experienta in secretariat
Experianta in contabilitatea primara, cunostinte de corespondenta comerciala
Cunoscatoare a unei limbi straine ( engleza sau germana ) la un nivel bun
Persoana dinamica, energica, responsabila.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial atractiv
Transport asigurat.

Since 1991, one of the most dynamic business consultancy centers. Recruiters, trainers, teachers and psychologists support you in finding best-tailored HR solutions.