Secretara

Federatia ONPHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tine evidenta documentelor (intrari-iesiri), primeste si expediaza corespondenta;
Redacteaza corespondenta si alte documente necesare;
Tine evidenta membrilor federatiei in baza de date, actualizeaza permanent baza de date cu membrii/partenerii si alte organizatii/institutii;
Asigura suport administrativ echipei de proiect;
Periodic stabileste necesarul de consumabile, consultandu-se cu coordonatorii de proiecte si directorul executiv si face aprovizionarea necesara avand aprobarea directorului executiv si a contabilului;
Elibereaza numerarul si incaseaza in baza documentelor de casa legale, avand vizele persoanelor imputernicite;
Primeste documentele de decontare si efecueaza decontarile dupa avizul persoanelor imputernicite;
Tine legatura cu membrii federatiei, cu partenerii si alte organizatii/institutii, cu mass-media etc.;
Participa la sedintele Consiliului Director, la sedintele cu personalul executiv, intocmeste procesele verbale si rapoartele;
Monitorizeaza presa cu subiecte legate de problematica dizabilitatii;
Participa la activitati de informare si instruire (seminarii, conferinte, cursuri etc) in tara si strainatate;
Tine legatura cu banca, depune ordinele de plata, efectueaza plati in numerar, ridica extrasele de cont si numerarul de la banca;
Indeplineste orice alte sarcini primite de la directorul executiv/contabil legate de activitatile zilnice ale federatiei.

CERINTE

Este absolvent studii superioare in orice domeniu
Utilizeaza limba engleza la nivel mediu – avansat
Stie sa utilizeze copiatorul, scanerul
Cunoaste sistemul de operare Word
Experienta este de minim 1-2 ani in activitatea de secretariat

Federatia “Organizatia Nationala a Persoanelor cu Handicap din Romania” (ONPHR) este o organizatie neguvernamentala, umanitara, pentru drepturile omului, apolitica si non-profit, cu personalitate juridica si durata nedeterminata. ONPHR este o federatie constituita din organizatii neguvernamentale ale persoanelor cu dizabilitati si pentru persoanele cu dizabilitati care dezvolta programe vizand egalizarea sanselor, integrarea si incluziunea sociala a persoanelor cu dizabilitati.