Secretara

ALGERNON IMPEX S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Ofera informatii generale despre companie prin telefon, primeste clientii sau vizitatorii si se ocupa de activitatea de protocol din companie;
- Primeste, triaza si transmite corespondenta aferenta fiecarui departament;
- Transmite informatii/documente (email, telefon, fax, posta) clientilor sau altor colaboratori;
- Stabileste intalniri pe baza cerintelor primite de la manageri si aloca spatiu pentru acestea in salile de sedinta;
- Se ocupa de rezervari si alte aranjamente de calatorie pentru manageri;
- Intocmeste si se ocupa de actualizarea registrelor de evidenta a documentelor si informatiilor interne din companie;
- Centralizeaza necesarul si se ocupa de achizitiile produselor de birotica si materialelor auxiliare necesare desfasurarii activitatii.

CERINTE

- Studii medii cu diploma de bacalaureat;
- Experienta de minim 2 ani pe post de secretara
- Cunostinte operare calculator, cunosterea programului SAP constituie un avantaj;
- Cunostinte limba engleza – nivel avansat;
- Cunoasterea limbii italiene si/sau germane constituie un avantaj;
- Claritate si coerenta in exprimarea scrisa si orala;
- Abilitati de planificare, organizare, eficienta.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic si profesionist;
- Oportunitati de crestere si dezvoltare profesionala;
- Apartenenta la un brand recunoscut pentru calitate si seriozitate.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma Algernon SRL si-a inceput activitatea in anul 1993.
Din 1995 a devenit distribuitor Orafol aducand in Romania o gama din ce in
ce mai larga de produse, in special folii adezive.
In prezent, Algernon SRL distribuie produse ale firmelor:
- Orafol
- Siser
- Folex
- Groner
- Flexa
- Madico
- 3M