SECRETARA

NoRo Consulting Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza agenda directorului general;
- Organizeaza si gestioneaza documentele incredintate de directorul general ;
- Programeaza audientele la directorul general ;
- Copiaza / redacteaza / tehnoredacteaza diferite materiale ;
- Primeste si transmite e-mail-uri si memo-uri ;
- Asigura o buna comunicare cu toate departamentele firmei si transmite corect si in timp util informatiile ;
- Asigura interfata cu persoanele din afara firmei.
- Asigura repartizarea informatiilor dinspre management catre toate departamentele firmei, precum si in sens invers.
- Asigura transmiterea informatiilor primite din afara firmei, precum si a celor catre exteriorul firmei persoanelor carora li se adreseaza.
- Asigura tehnoredactarea diferitelor materiale si redactarea corespondentei zilnice.
- Contribuie la promovarea imaginii firmei prin activitatea pe care o desfasoara.
- Sorteaza si inregistreaza corespondenta primita in registrul de intrari-iesiri (numar, data, denumirea firmei, telefon, continutul mesajului, alte informatii considerate necesare).
- Preia si directioneaza apelurile telefonice ;
- Primeste persoanele din exteriorul firmei (clienti, parteneri de afaceri etc.), ii informeaza pe cei interesati despre sosirea acestora dupa care conduce vizitatorii la persoanele respective, asigurand protocolul aferent.
- Mentine evidenta primirii faxurilor, se ocupa de copierea si inregistrarea lor (continutul mesajului, numar, data), indosarierea lor in bibliorafturi (primite, trimise)
- Executa activitati de protocol si secretariat ¿¿¿ cafea, ceai, alte bauturi solicitate, etc

CERINTE

Preferabil o minima experienta in activitati de secretariat
Operare PC: MS Office.
- Persoana energica, dinamica, agila, entuziasta, comunicativa, amabila, politicoasa, simpatica;
- Abilitati de comunicare si usurinta in stabilirea contactelor cu terti;
- Competente de comunicare scrisa si aplecare spre detaliu;
- Claritate si coerenta in exprimarea scrisa si orala;
- Buna memorare a datelor si cifrelor;
- Buna planificare si organizare;
- Atentie distributiva;
- Spirit de echipa;
- Rezistenta la stres si flexibilitate.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare si selectie personal.